♦Michael just went to heaven to teach God how to moon walk.♦

Květen 2012

Rozhovor s Jimmy Jamem!

20. května 2012 v 23:50 | EllE |  Interviews
V nedávném rozhovoru se slavným producentem Jimmy Jamem jsme se dozvědeli mnohé o Michealovi a jeho sestře Janet a jejich společné práci na albu HIStory.
Co nám můžete prozradit o Michaelovi, během doby kdy jste s ním pracoval na HIStory (1995)?
Michael byl naprosto úžasný! Nemůžu si vzpomenout na silnější zážitek ve studiu, než když si Michael poprvé stoupl před mikrofon a zazpíval "Scream". Bylo to naprosto neskutečné! Ze všeho nejdřiv jsme tuto skladbu dokončili, poté jsem zavolal Janet do Minneapolis a řekl jsem jí, že ji potřebuji jako inspiraci. Takže jsem společně s Terrym dokončil další čtyři nebo pět skladeb, jednu z nich okomentovala i Janet: "Doufám, že si tuhle nevybere, protože ji chci pro sebe." A o další prohlásila: "Tato se bude Michaelovi moc líbít, prostě ho znám!" Takže jsme přijeli do New Yorku do Hit Factory a pustili jsme tam všechny tyto čerstvé skladby. Když začala hrát písnička "Scream" Michael řekl, že se mu velice líbí. A Janet mi hned řekla: "Vidíš, já ti říkala že se mu tahle bude líbit! Jsem šťastná, že se mu nelíbí ta, kterou chci já." Ta skladba, kterou Janet tolik chtěla je nyní známá jako "Runaway" z její desky Design of a Decade. Osobně jsem si myslel, že tato písnička by byla úžasná, kdyby ji v duetu zpíval s Janet i Micheal. Ale Michealovi více sedla jeho píseň, "Scream". Michaelova představa "Scream" duetu byla taková, že on by zpíval první a Janet by zpívala po něm. Takže Janet seděla, já a Terry jsme také seděli a Michael vešel do studia. Předtím, než začal zpívat byl velice klidný, "Můžete mi zvýšit hlasitost?" zeptal se. Znenadání začala hrát muzika a on začal tančit po celé místnosti. Měl na ruce jakýsi náramek a přitom tleskal, což by se správně nemělo dělat, obvzlášť pokud jste na mikrofonu, ale v tuto chvíli to vůbec nevadilo. Když dozpíval, v místnosti se rozhostilo ticho. "Tak jaké to bylo?" zeptal se. A my jsme jen řekli: "Wow, bylo to úžasný. To znělo vážně úžasně." Otočil jsem se a podíval se na Janet, která mi řekla: "Nazpívám moje vokály v Minneapolis". Jinak řečeno se opravdu necítila po takovém skvostném výstupu zpívat. Prostě to zabil! (smích)
Takže jsem se přemístili zpět do Minneapolis, kde Janet nádherně nazpívala volály. Poslali jsem to Michealovi a jeho reakce byla následující: "Wow, Janet zní skvěle. Kde tyto vokály nazpívala?" Řekl jsem že v Minneapolis. "Jedu do Minneapolis!". Takže Micheal přijel do Minneapolis a svoje vokály přezpíval, byl opravdu hodně soutěživý. Bylo jedno, že to je jeho vlastní sestra, řekl: "Ne, musím to prostě předělat. Ona udělala svou práci, a proto já musím tu mou předělat." Bylo to prostě bláznivé, snažil se být lepší než jeho sestra! Ale právě toto byla cesta k dokonalosti. Originální vokály, které nazpíval v New Yorku zůstaly z 90% i v konečné verzi písničky.
Je velice jedinečné, že jste měl šanci pracovat s Michaelem i s Princem, jaké to bylo?
Ano, to také bylo úžasné, naprosto se lišili v tom, jak pracovali. Prince ráno přišel do studia a když odcházel, jeho písnička "1999" byla hotova. S Michealem to bylo odlišné, celý den jsme strávili nad hlasitostí potlesku. Opravdu, myslím to vážně! Takže jsme hlasitost zvedli a on řekl: "Dobře, zítra si to poslechnu znovu." Přišli jsme druhý den do studia a on hned poroučel: "Mohli by jste to ještě o trošku zvýšit?" Takže jsme hlasitost zvýšili. "Dobře, vytvořte mi nahrávku. Zítra se vrátím a poslechnu si to znovu." Takhle se to vážně odehrávalo! Prostě se učil od lidí jako Quincy Jones, proto z něho byl taký puntíčkář.
Jaký byl Michael v osobním životě?
Michael byl v době, kdy jsem s ním pracoval, ženatý s Lisou Marií Presley. Pamatuji si, jak se moje žena ptala Lisy, co jí na Michaelovi přitahuje. Podívala se na mou ženu a řekla: "Je to ten nejhodnější muž, kterého znám." A pamatuji si, že přesně to samé jsem si o něm myslel když jsem s ním poté pracoval. Byl to prostě pašák. To mi připomíná, že jsme se často dostávali do složitých a dlouhých debat. Michael mně neustále něčím zaměstnával mozek, byl hrozně zvídavý a chtěl všechno vědět. Řekl mi: "Jimmy, jak chceš aby si tě lidé pamatovali?" Zeptal jsem se ho jak to myslí. "Když o tobě lidé budou mluvit poté, co si zemřel, jak chceš aby si tě pamatovali?" Odpověděl jsem: "Chci aby si mě pamatovali jako dobrého chlapa." Micheal ale nebyl spokojen: "Ne, myslel jsem jako producenta, na kolika slavných deskách jsi pracoval a tak dále a tak dále." Na toto jsem zareagoval takto: "Michaele, to jsou pouze statistiky. Nechci aby někdo říkal, ach ano, Jimmy Jam, to je ten, který pracoval na těch slavných deskách. Prostě chci, aby řekli, že Jimmy Jam byl dobrý chlap." Teď trochu zrychlím, o rok později se stala zajímavá příhoda. Potřeboval jsem poupravit vzorek a Michael byl jediný kdo by mi s tím mohl pomoct. Proto jsem mu okamžitě zavolal. Řekl jsem, "Michaele, jak se máš?" On mi řekl: "Mám se dobře. Vím že se mně chceš na něco zeptat, ale předtím bych ti chtěl něco říct. Pamatuješ si jak jsme se bavili o tom, jak chceš aby si tě lidé pamatovali?" Odpověděl jsem že ano. "Pokaždě když se mě někdo na tebe zeptá, řeknu jim pouze, že Jimmy Jam je dobrý chlap." Řekl jsem: "To je úžasný! Už to chápeš Michaele?" A on mi řekl: "Ano, už tomu úplně rozumím." Jinými slovy, po talentovém a přelomovém výstupu, to byl prostě hodný chlap. Byl to jeden z nejhodnějších lidí, které jsem kdy potkal a měl jsem dokonce tu čest s ním i pracovat.

Silueta Michaela Jacksona se objeví na plechovkách a v reklamě na Pepsi

8. května 2012 v 19:59 | EllE |  NOVINKY//NEWS
Bude tomu třicet let, co se zpěvák Michael Jackson (✝50) poprvé objevil v reklamě na Pepsi. Společnost vyrábějící tento kolový nápoj se proto rozhodla tragicky zesnulého zpěváka oživit alespoň ve svých reklamách. Silueta legendárního hudebníka se objeví na plechovkách, a také ve všech typech reklamy.


Michael se má stát hvězdou televizních reklam Pepsi a bude také v bílé siluetě u mikrofonu zdobit plechovky v omezené edici nápoje.
Při natáčení reklamy na Pepsi v roce 1984 přitom Jacksonovi začaly hořet vlasy a utrpěl vážné popáleniny. Lékaři se tehdy báli, že zpěvák bude permanentně plešatý. Kvůli léčbě tohoto zranění začal Michael užívat silné medikamenty na bolest, na nichž se stal závislým a které ho v roce 2009 připravily o život.
První plechovky s Jacksonem, které mají být poctou k 25. výročí vydání jeho alba Bad, se začnou prodávat už o víkendu v Číně. Pepsi odmítá komentovat, kolik Jacksonovi dědicové za reklamu získali

Bodyguard Michaela Jacksona požádal soud o důkaz, že je otcem Blanketa Jacksona

5. května 2012 v 20:09 | EllE |  NOVINKY//NEWS
Mistr bojových umění Matt Fiddes podal žalobu u kalifornského soudu, v níž požaduje testy DNA, jimiž se prý dokáže, že je otcem Prince Michaela Jacksona II. alias Blanketa. Bývalý bodyguard popového krále tvrdí, že poskytl své sperma k početí desetiletého chlapce a chce být uznán jeho otcem. Brit Fiddes přitom zažaloval rodinu Jacksonových u soudu v Los Angeles.


Blanket se narodil v roce 2002 a rok předtím v hotelovém pokoji prý Michael Jackson (✝50) požádal Fiddese, aby mu daroval své sperma.

"Já hodlám poskytnout svou DNA a formálně požádat rodinu Jacksonových, aby mi umožnila přístup. Chci mít právo navštěvovat svého syna. Michael je jejich otcem a to nechci měnit, ale chci ty děti zpět v mém životě. A jediné, jak toho lze dosáhnout, je soudní cesta. Myslím, že Blanket je můj, ale chci konečný důkaz," oznámil Fiddes.
Zatím nemá mistr bojových umění žádný konkrétní důkaz. Tvrdí ale, že mu to jednou potvrdil sám Jackson. "Seděl jsem tam a zeptal se ho: 'Je Blanket mé dítě?' On odpověděl: 'Je to mé dítě, Matte, ale použil jsem tvé sperma k jeho vzniku.'"