♦Michael just went to heaven to teach God how to moon walk.♦

Aukce předmětů z Jacksonova domu vynesla milión dolarů

18. prosince 2011 v 10:00 | EllE |  NOVINKY//NEWS
Předměty z domu, v nich žil do své smrti zpěvák Michael Jackson, se prodaly na sobotní aukci za téměř milión dolarů (19 miliónů korun). Prodej trval celý den a aukční síň Julien's Auctions původně předpokládala, že se předměty prodají za 200 000, maximálně 400 000 dolarů (3,8 až 7,8 miliónu korun).

Dle agentury AP byl největší zájem o tabuli, která bývala v kuchyni a na niž zpěvákovy děti napsaly Miluji tě, tati. Prodala se za 5000 dolarů (97 000 korun). Skříň, na jejíž zrcadlo si psával vzkazy Jackson sám, vynesla 25 750 dolarů.

V aukci byly kusy nábytku i díla umělců, která měl Jackson v losangeleském pronajatém domě na North Carolwood Drive, v němž se připravoval na nové koncertní turné. Zemřel v červnu 2009 na předávkování anestetikem propofol, jež používal jako uspávací prostředek pod dohledem lékaře. Letos v listopadu byl jeho lékař Conrad Murray odsouzen ke čtyřem letům vězení za neúmyslné zabití.

Mezi předměty, které se měly původně prodávat, bylo i čelo postele, v níž zpěvák zemřel. Na žádost příbuzných byla ale tato položka z aukce stažena. Za 15 360 dolarů se však prodala rohož, která byla pod postelí. Ředitel aukční síně Darren Julien slíbil, že veškerý výtěžek z prodeje předá Jacksonovým dětem a matce Katherine.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

V jakém období se ti Michael líbí nejvíc?

Off The Wall
Thriller
Bad
Dangerous
HIStory
Invincible

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama