♦Michael just went to heaven to teach God how to moon walk.♦

Prosinec 2011

Zemřel Václav Havel

18. prosince 2011 v 15:20 | EllE |  NOVINKY//NEWS

Ve věku 75 let zemřel v neděli prezident, spisovatel a dramatik Václav Havel. Měl dlouhodobé zdravotní problémy a v posledním půlroce opakovaně rušil svůj program.

Aukce předmětů z Jacksonova domu vynesla milión dolarů

18. prosince 2011 v 10:00 | EllE |  NOVINKY//NEWS
Předměty z domu, v nich žil do své smrti zpěvák Michael Jackson, se prodaly na sobotní aukci za téměř milión dolarů (19 miliónů korun). Prodej trval celý den a aukční síň Julien's Auctions původně předpokládala, že se předměty prodají za 200 000, maximálně 400 000 dolarů (3,8 až 7,8 miliónu korun).

Dle agentury AP byl největší zájem o tabuli, která bývala v kuchyni a na niž zpěvákovy děti napsaly Miluji tě, tati. Prodala se za 5000 dolarů (97 000 korun). Skříň, na jejíž zrcadlo si psával vzkazy Jackson sám, vynesla 25 750 dolarů.

V aukci byly kusy nábytku i díla umělců, která měl Jackson v losangeleském pronajatém domě na North Carolwood Drive, v němž se připravoval na nové koncertní turné. Zemřel v červnu 2009 na předávkování anestetikem propofol, jež používal jako uspávací prostředek pod dohledem lékaře. Letos v listopadu byl jeho lékař Conrad Murray odsouzen ke čtyřem letům vězení za neúmyslné zabití.

Mezi předměty, které se měly původně prodávat, bylo i čelo postele, v níž zpěvák zemřel. Na žádost příbuzných byla ale tato položka z aukce stažena. Za 15 360 dolarů se však prodala rohož, která byla pod postelí. Ředitel aukční síně Darren Julien slíbil, že veškerý výtěžek z prodeje předá Jacksonovým dětem a matce Katherine.

Dcera Michaela Jackson bude hrát ve filmu

11. prosince 2011 v 14:29 | EllE |  NOVINKY//NEWS
Rodina zesnulého zpěváka Michaela Jacksona (✝50) sice trvala na tom, aby se jeho dnes 13letá dcera Paris vrhla do víru šoubyznysu nejdříve ve věku 18 let, dívce se ale zřejmě podařilo vybojovat výjimku.

Deník The Sun napsal, že na Paris už čeká role v chystaném fantasy filmu Lundon's Bridge And The Three Keys.
Dospívající dívka podle listu přesvědčila babičku Katherine, že by se poselství snímku velmi líbilo jejímu otci Michaelovi. Hlavním motivem je totiž silná láska hrdinky, kterou má ztvárnit Paris, k otci.

Výtěžek z filmu poputuje na financování amerických škol, doplnil list.


Rozhodnuto. Lékař, který neúmyslně zabil Michaela Jacksona dostal 4 roky vězení.

3. prosince 2011 v 12:10 | EllE |  NOVINKY//NEWS
Los-Angeles Lékař Conrad Murray 30. 11. 2011 dostal za neúmyslné zabití popového zpěváka Michaela Jacksona čtyři roky vězení.

Jde o maximální možný trest. Podle kalifornských zákonů se ale trest v tomto případě snižuje na polovinu a lékař má také nárok na domácí vězení. Murray podle soudu hrubě a opakovaně porušil své povinnosti lékaře vůči pacientovi, když umělci trpícímu nespavostí opakovaně podával anestetikum propofol. To se Jacksonovi nakonec před zhruba dvěma lety stalo osudným.

Soudce Michael Pastor dnes ve svém odůvodnění rozsudku dal v podstatě za pravdu obžalobě, podle níž Murray hrubě zanedbal své povinnosti lékaře a neprojevil ani známku lítosti. Podle soudce se Murray dopustil "lékařského šílenství" a musí do vězení. "Je a zůstává nebezpečným," řekl Pastor.

Soudce obzvláště pobouřil fakt, že si Murray svého pacienta tajně nahrával "v okamžiku, kdy byl zranitelný". Uvedl přitom, že lékař si nahrávky, jež zazněly během soudního líčení a ve kterých Jackson často působil přízračně, pořizoval jako pojistku. Naznačil tak, že Murray svého pacienta případně mohl i vydírat.

Pastor také Murraymu mimo jiné vytknul, že opakovaně lhal a podváděl, aby získal "ohromující" množství propofolu. Celkově podle něj lékař "strašlivě" zklamal důvěru svého pacienta. Soudci se také velmi nelíbilo, že Murray se v rozhovorech označoval za nevinného a kladl vinu Jacksonovi.

"No říkejte mi něco o obviňování oběti!" zvolal očividně pobouřený soudce, který výší trestu zcela vyhověl obžalobě. Naopak zamítl názor obhajoby, která upozorňovala na předchozí spořádaný život svého klienta a požadovala pro něj podmíněný trest. Podle Pastora byl ale Murrayho prohřešek natolik závažný, že podmínka naprosto nepřichází v úvahu.

Lékař ovšem nakonec nemusí být ve vězení dlouho. Soudce jej za čin nemůže poslat do státního vězení, a Murray tak skončí v okresní věznici. Kalifornská vězení jsou ale dlouhodobě přeplněná, a je tak možné, že lékař bude propuštěn a skončí v domácím vězení.

Žalobce David Walgren kromě trestu požadoval, aby Murray třem dětem, jež po "králi popu" zůstaly, zaplatil odškodnění 100 milionů dolarů (téměř dvě miliardy korun). Uvedl přitom, že si uvědomuje, že lékař tak vysokou částku nebude moci zaplatit, zabránila by mu ale vydělávat na případu. Pastor o případném odškodnění rozhodně později.

Zpěvák zemřel 25. června 2009 na předávkování anestetikem propofol, který mu Murray delší dobu podával jako lék na nespavost. Dvanáctičlenná porota dala za pravdu obžalobě, podle níž tím lékař hrubě zanedbal své povinnosti a je odpovědný za smrt zpěváka, jenž se v té době intenzivně chystal na návrat na koncertní pódia.

Jackson byl jednou z nevýraznějších osobností populární hudby všech dob. V posledních letech před smrtí mu popularita poněkud klesla, ale jeho skon zájem o jeho nahrávky znovu oživil.