♦Michael just went to heaven to teach God how to moon walk.♦

Říjen 2011

Jacksonův lékař porušil léčbu, tvrdí experti. Obhajobě uštědřili ránu.

15. října 2011 v 20:19 | EllE |  NOVINKY//NEWS
Lékaři, kteří vypovídali v soudním procesu s Jacksonovým lékařem Conradem Murrayem, podpořili obžalobu a tvrdí, že doktor porušil pravidla léčby. Jeho obhajoba tak utrpěla těžkou porážku. Murraymu hrozí za neúmyslné zabití zpěváka až čtyři roky vězení.

Lékař Alon Steinberg, který zkoumal průběh Jacksonovy léčby a příčiny smrti, u soudu prohlásil, že obžalovaný šestkrát vážně porušil obecně zavedená pravidla. Chyby se Murray podle něj dopustil tím, že dal zpěvákovi na spaní lék, který slouží k anestezii.

Navíc mu ho nedal ve zdravotním zařízení, ale v bytě, nepřipravil se na možné zhoršení Jacksonova stavu, nepřijal patřičná opatření k oživení svého pacienta, sanitku volal se zpožděním a o všem nevedl potřebné záznamy.

Jako byste opustili mimino, líčil expert

"Je to, jako byste opustili mimino, které by spalo na desce kuchyňské linky. Díváte se na něj a vše vypadá dobře. Potřebovali byste si odskočit pro plenku či do koupelny a nabízelo by se ho tam nechat, ale nikdy byste to neudělali," prohlásil kardiolog Steinberg.

"Kdyby se tato pochybení nestala, Jackson by byl naživu... Kromě případu Murrayho jsem nikdy neslyšel, že by někdo používal lék propofol na spaní," řekl lékař při následném křížovém výslechu před soudem.
Na city mnohých přítomných prý zvlášť zapůsobilo, když popisoval, jak se Murray podle něj "fušersky" snažil oživit Jacksona, jehož srdce do té doby zjevně ještě bilo.

Dejte mi něco, žadonil Jackson

S podobnými závěry vystoupil ve středu před soudem i nemocniční specialista na dýchání a spánek Nader Kamangar. "Základem Hippokratovy přísahy, etiky a morálky je, že doktoři mají dělat to, co je pro jejich pacienta nejlepší, a ne ho opouštět," zdůraznil Kamangar u soudu v Los Angeles.

Murray, který za svou péči dostával od Jacksona 150 tisíc dolarů měsíčně (2,7 milionu korun), se považuje za nevinného. Vyšetřovatelům řekl, že zpěvák měl problémy se spánkem.

Uvedl, že v den zpěvákova úmrtí 25. června 2009 pozoroval, jak Jackson po dlouhé zkoušce na turné usnul v 03:15. Asi za hodinu se ale zpěvák probudil a začal si doktorovi stěžovat, že nemůže fungovat, když nespí. "Prosím, prosím dejte mi něco," žádal prý v 10:40.

Lékař si odskočil na toaletu a Jackson přestal dýchat

Murray se pak rozhodl znovu Jacksonovi podat anestetikum propofol. Tvrdil přitom, že se ho několik dní před zpěvákovou smrtí snažil kvůli obavám ze závislosti nahradit jinými léky. Údajně mu připravil malé dávky. Jackson si podle lékaře toto anestetikum oblíbil a vyžadoval ho.

Jackson zemřel po 12:00 na zástavu srdce. U soudu minulý týden zaznělo z policejní nahrávky Murrayho tvrzení, že byl v osudný den celou dobu u zpěvákova lůžka s výjimkou dvou minut, kdy si odběhl na záchod.
Když se vrátil, zjistil, že Jackson nedýchá. "Jeho tělo bylo teplé, nezměnilo barvu. Okamžitě jsem použil kardiostimulátor a dýchal jsem mu z úst do úst," uvedl.

Záchranku ale hned nevolal, protože ve zpěvákově domě nebyl funkční telefon. Na tísňovou linku zavolal až ve 12:20 přivolaný Jacksonův tělesný strážce. Dorazili o šest minut později, zpěvákovi ale už nedokázali pomoci.
Na Murrayho naléhání ale Jacksona převezli do nemocnice, kde jej lékaři ve 14:26 prohlásili za mrtvého. Záchranáři přitom vypověděli, že jim Murray neřekl nic o tom, že Jacksonovi podal propofol.
Snímek z pokoje, kde zemřel Michael Jackson
Snímek z pokoje, kde zemřel Michael Jackson

Michael Jackson byl před smrtí téměř slepý a měl problémy s močením

13. října 2011 v 16:59 | EllE |  NOVINKY//NEWS
Michael Jackson byl před smrtí ve svých padesáti letech téměř slepý. Navíc měl velké problémy s močením a kvůli kožním problémům musel navštěvovat třikrát týdně dermatologa. Vyplývá to z policejní výpovědi Jacksonova osobního lékaře Conrada Murraye, který je souzen kvůli obvinění z neúmyslného zabití hvězdy.

Podle výpovědi osmapadesátiletého Murraye, která byla pořízena dva dny po Jacksonově smrti z 25. června 2009, zpěvák nosil ke konci života brýle se zvětšovacími sklíčky. Měl obrovské problémy s močením, trvalo mu prý hodiny, než ze sebe dostal pár kapek, někdy se i pomočil.

Během procesu se již dostalo na veřejnost, že Jackson měl v době smrti zavedený katétr a v nose měl hadičku, kterou mu byl průběžně dodávánkyslík.Podle Murraye měl Jackson problémy se životosprávou. Téměř nejedl ani nepil. Stěžoval si, že byl nucen jíst v dětství, takže se mu stravování zošklivilo. Ke konci života se občas přemohl k tomu, aby si dal kuřecí maso s rýží.

Lékař u něj několikrát zasahoval kvůli dehydrataci. U soudu se v úterý objevil další snímek mrtvého Jacksona. Soudní lékař Christopher Rogers, který provedl pitvu, trvá na tom, že byl zpěvák zdravý. "Byl zdravější než průměrná osoba jeho věku," prohlásil.
Murray, kterému hrozí čtyři roky vězení, přiznal, že zpěvákovi ráno před smrtí podal anestetikum propofol. Látku užívanou k uvedení do narkózy si prý Jackson vyžádal, protože mu nezabíraly léky naspaní. Podle Murrayových obhájců si zpěvák sám dal později další dávku, což způsobilo jeho okamžitou smrt.

Rogers v úterý ale toto tvrzení vyvracel s tím, že by Jackson, který již pod vlivem propofolu byl, musel mít sílu vstát a látku do sebe vpravit, a to všechno ve dvou minutách, kdy se od něj Murray podle vlastní výpovědi vzdálil. To označil Rogers za nemožné.

Snímek mrtvého Michaela Jacksona před pitvou

U soudu ukázali nahou fotku Michaela Jacksona

12. října 2011 v 15:09 | EllE |  NOVINKY//NEWS
Rodina krále popu je pobouřená, jeho fanoušci zuří. U losangeleského soudu včera totiž promítali fotku vyhublého mrtvého těla Michaela Jacksona (✝50). Vyděšená matka Katherine okamžitě opustila soudní síň.
Šokující snímek byl pořízen krátce poté, co byl zpěvák prohlášen za mrtvého a je z ní patrné, že Michael byl před smrtí jen kost a kůže. Přesto ale jeho tělo bylo v dobré kondici a srdce měl zdravější než většina mužů jeho věku, odsvědčil v úterý kardiolog.
Soud si také vyslechl, jaká byla reakce tří zpěvákových dětí na jeho smrt. Všechny dlouho usedavě plakaly, dnes 13letá Paris dokonce lékaři Conradu Murrayovi, který se z Jacksonova zabití zodpovídá, vyčetla, že nebyl schopen jejího otce zachránit. "Ráno se probudím a svého tatínka už neuvidím," vyčetla mu.

EllE: To je otřesné,ale aspoň se potvrdilo, že byl v dobré kondici. Murray si to zřejmě odpyká.

Dcera zesnulého Michaela Jacksona Paris se stala hvězdou vzpomínkového koncertu.

9. října 2011 v 19:09 | EllE |  NOVINKY//NEWS
Děti zesnulého Krále popu Michaela Jacksona Paris (13), Princ Michael (14) a Princ Michael II. (9) vystoupily na pátečním vzpomínkovém koncertu Michael Forever ve městě Cardiff. Svému otci vzdaly hold nejen svým sebevědomým projevem, ale také oblečením připomínajícím časy jeho největší slávy.

Paris, která přišla v kožené bundě z videoklipu Thriller, se bez váhání před velkým počtem fanoušků ujala slova. "Jsme šťastní, že se můžeme zúčastnit tohoto výjimečného večera a uctít tak památku našeho otce."
Její bratr Princ Michael byl laděný do stylu hitu Bad a Princ Michael II. dorazil v obleku inspirovaným singlem Smooth Criminal. Nejmladší ze sourozenců se při proslovu neubránil slzám.
Koncertu byla přítomna celá řada zvučných jmen, jako například Beyoncé (30), Christina Aguilera (30), Leona Lewis nebo Alexandra Burke. Celým večerem provázel herec Jamie Foxx a moderátorka Fearne Cotton.
Paris Jackson v otcově bundě.
Princ Michael II. se neubránil slzám.
Děti Krále popu.
Zpěvák Smokey Robinson.
Zpěvačka Leona Lewis.
Princ Michael a Princ Michael II.

Syn Michaela Jacksona bude svědčit v procesu proti Conradu Murrayovi

1. října 2011 v 11:29 | EllE |  NOVINKY//NEWS
Čtrnáctiletý syn Michaela Jacksona (✝50) bude nakonec svědčit v procesu s lékařem Conradem Murrayem, jenž měl před dvěma roky neúmyslně způsobit smrt popového krále. Prince Michael sice původně výpověď odmítal, ale žalobce ho nakonec přesvědčil.

Prince Michael bude chtít hovořit pouze s tribunálem, zda ale veřejnost při jeho výpovědi bude z líčení vyloučena, se zatím neví. Právníci jeho babičky Katherine Jacksonové, jíž byl svěřen po otcově smrti do péče, ale o tomto kroku sami pochybují.
Prvním vypovídajícím v procesu, který byl zahájen v úterý 27. září, byl Jacksonův choreograf Kenny Ortega. Ten vypovídal o zpěvákově chatrném zdravotním stavu při zkouškách k turné This Is It, před jehož startem Jackson zemřel.
zdroj: novinky.cz