♦Michael just went to heaven to teach God how to moon walk.♦

Leden 2011

"Michael" je nejprodávanějším albem světa

10. ledna 2011 v 20:39 | EllE |  NOVINKY//NEWS
Podle informací Sony music je nové album Michael nejprodávanějším albem globálně po celém světě. V České republice se po prvním týdnu prodeje umístila na šestém místě (prodej cca 24tisíc kusů) a stoupá výš. Jako jediná novinka se v tomto žebříčku dostala do top 30 ČR. 

V USA se album dostalo na místo třetí. Na první místo v prodejnosti se dostalo v Nemecku, Itálii, Švédsku a Nizozemí, ve většině jiných zemích se dostalo do první trojky. Jako zlaté i platinové bylo označeno v mnoha zemích, včetně České republiky.

Tom Mesereau: Michael chcel zdravotnú starostlivost

10. ledna 2011 v 20:39 | EllE |  NOVINKY//NEWS
Právnik Tom Mesereau poskytol rozhovor televízii MSNBC, v ktorom komentoval pripravovaný proces s Conradom Murrayom: "Obhajoba bude musiet odvrátit pozornost od svojho klienta na Michaela Jacksona. V skutočnosti Michael Jackson nepomýslal na samovrazdu, neublizoval si, ako nám to budú chciet nahovorit a snáď takáto obhajoba nebude úspesná. Je nepravdepodobné, ze by si Michael podal liek sám, pretoze mal lekára v dome z určitého dôvodu. Tým dôvodom bolo, ze chcel poriadnu zdravotnú starostlivost a pozornost lekára. Je to len jednoduchý trik obhajoby. Vsetko je mozné, ale nemyslím si, ze sa porota nechá zmiast - nedali sa ovplyvnit ani mediálnym sialenstvom pri hladaní pravdy, keď bol Michael v minulosti obzalovaný. Je mi lúto, ze obhajoba bude musiet napadnút Michaelov charakter, aby odvrátili pozornost od svojho vinného klienta. Snáď sa im to nepodarí. Michael bol milý, dobrý a slusný človek. Chcel zmenit svet k lepsiemu cez svoju hudbu, umenie, lásku a dobrosrdečnost."


Bulvárny portál TMZ informuje, ze v rámci predbezného vypočúvania nepredvolali Michaelovho syna Princea, ktorý podla niektorých tvrdení videl priebeh udalostí v deň úmrtia svojho otca. Vypovedat bude producent a rezisér Kenny Ortega, ktorý má potvrdit, ze Michael Jackson bol počas dvoch dní (23. a 24. júna) pred smrtou v dobrom zdravotnom stave počas skúsok na turné This Is It. Ortega má dosvedčit, ze dňa 19. júna 2009 sa Michael Jackson stazoval na chlad, trasenie a nebol schopný skúsat. Nasledujúci deň sa v Michaelovom dome stretli Ortega, zástupcovia AEG i Murray. Stretnutie malo byt velmi hlučné a napäté. Ortega Michaelovi prizvukoval, aby sa o seba lepsie staral, keďze turné bolo za dverami. Murray sa mal pocas stretnutia správat nepríjemne a voci Michaelovi vraj neprejavoval záujem, ani respekt. Ak Ortega spomínané veci potvrdí, jeho svedectvo má byt pre Murraya znicujúce a má pomôct zalobe dokázat, ze Michael bol v poriadku, az kým mu lekár nezačal podávat lieky.

Kenny Ortega: Nespôsobil som Michaelovu smrt

10. ledna 2011 v 20:39 | EllE |  NOVINKY//NEWS
Kenny Ortega poziadal súd o vynatie svojho mena zo zaloby, ktorú podala Katherine Jacksona na AEG Live, v ktorej spoločnost i Kennyho Ortegu obvinila zo zavinenia úmrtia jej syna. "Kenneth Ortega nemal nič spoločné so zdravotnou starostlivostou a liekmi, ktoré spôsobili smrt Michaela Jacksona." Podla jeho právnika, Ortega nemal zmluvu ani s Dr. Conradom Murrayom, ani s Michaelom Jacksonom a nie je ani oficiálne zamestnancom AEG.

Frank DiLeo napíše knihu o Mikovi

10. ledna 2011 v 20:29 | EllE |  NOVINKY//NEWS
Michaelův manažer v období 1984-1989 a také asi měsíc před Michaelovou smrtí se rozhodl, že napíše knihu o jeho vztahu s Králem Popu. DiLeo chce konečně ujasnit některé věci, co se týkají Michaela a chce ukončit spekulace, které se objevují kolem jeho jména. Kniha se bude týkat i období po Michaelově úmrtí a práci na albu 'Michael'.

Obviněný Jacksonův lékař prý nevěděl, jak se dělá masáž srdce

10. ledna 2011 v 20:29 | EllE |  NOVINKY//NEWS
Osobní lékař předloni zesnulého amerického zpěváka Michaela Jacksona Conrad Murray údajně nevěděl, jak "králi popu" v kritické situaci udělat masáž srdce. Řekl to podle zpravodajské televize CNN jeden z Jacksonových zaměstnanců soudu v Los Angeles, před nímž bylo v úterý zahájeno předběžné soudní líčení s Murraym. Ten čelí obvinění z neúmyslného zabití zpěváka v červnu 2009.

Poté, co padesátiletý Jackson 25. června 2009 upadl do bezvědomí, propadl jeho lékař panice a obrátil se na oba přítomné tělesné strážce, zda umí kardiopulmonární resuscitaci. "Pohlédl jsem se na Alberta, protože jsme doktora Murrayho znali jako kardiologa a byli jsme v šoku," vzpomínal bodyguard Faheem Muhammed, čeho byl svědkem spolu se svým kolegou Albertem Alvarezem. Jackson však byl podle Muhammeda v tu chvíli už nejspíš mrtev, neboť ležel "s otevřenými ústy a otevřenýma očima". Státní zástupce předtím Murrayho nařkl, že masáž srdce a plic provedl zcela chybně. Použil totiž při masáži pouze jednu ruku, přičemž Jackson ležel na měkké matraci. Správně se masáž provádí oběma rukama a na tvrdé podložce.

Z výpovědi rovněž vyplulo, že Jacksonovi nejstarší děti, tehdy dvanáctiletý Prince a jedenáctiletá Paris, drama sledovali ze dveří ložnice. "Paris byla na chodbě na rukách a kolenou a jenom plakala," řekl svědek. O dvě hodiny později se děti dověděli v nemocnici, že jejich otec zemřel. Zdroj:novinky.cz