♦Michael just went to heaven to teach God how to moon walk.♦

Prosinec 2010

Quincy Jones o smrti Michaela

20. prosince 2010 v 5:00 | EllE |  Celebrity o M.J.
Michaelův přítel a producent slavného alba Thriller se konečně rozpovídal o smrti Michaela pro S2S magazín. Bezprostředně po ní se totiž s médii bavit nechtěl a vznikaly dohady, jaký vztah spolu ke konci života Michaela tito dva velikáni světového šoubyznysu měli. "Michael ke mě chtěl přijít se svými dětmi, když jsme byli oba v Londýně, ale já jsem měl ten den už program, tak jsem navrhl, abychom se sešli až v Los Angeles. To bylo naposled, co jsem o něm slyšel. Jeho děti se přátelily s mou dcerou. Udělal bych pro ně všechno." Quincy řekl, že brzy plánuje Michaelovy děti navštívit. "Stále nemůžu uvěřit, že můj malý bratr Michael je pryč. Díky bohu je jeho spirituální energie pořád tady."

Shanice Wilson o Michaelovi a piesni Behind the Mask

19. prosince 2010 v 6:00 | EllE |  NOVINKY//NEWS
Po Akonovi, Lenny Kravitzovi a raperovi 50Cent je Shanice Wilson dalsou osobou, ktorej hlas budeme pocut na novom albume MICHAEL. Shanice sa podielala i na vedlajsích vokáloch piesne Keep the Faith z albumu Dangerous a k spolupráci ju tentokrát prizval John McClain, ktorý ju objavil este ako 11 ročnú spevácku. Shanice uz vtedy snívala, ze sa stretne s Michaelom Jacksonom a bola to vlastne jedna z podmienok zmluvy, ktorú uzavrela s A&M Records. Sen sa jej splnil, ked mala 14: "Zavolali mi a povedali, ze niekto sa chce so mnou stretnút. Prisla po mna limuzína a odviezla ma na plac, kde Michael natácal Moonwalker. Bolo to neuveritelné. Sedeli sme v prívese a vyse hodiny sme sa rozprávali o Bubblesovi a o nasom spolocnom ucitelovi spevu (Seth Riggs). Michael sa drzal pri zemi. Dlho sa pohybujem v tomto biznise a stretla som vela ludí a môzem Vám úprimne povedat, ze Michael Jackson bol najväcsou hviezdou, ktorú som stretla, ale bol zo vsetkých najskromnejsí". Práca na piesni "Behind the Mask" bola emocionálne nárocná: "Len co pustili hudbu a pocula som Michaelov hlas, zacala som plakat". 


Vánoční dárek CD album je pro nás fanoušky povinností!

17. prosince 2010 v 16:30 | EllE |  NOVINKY//NEWS

Michael Jackson: Michael


I když je Michael Jackson již více než rok po smrti, dostává se nám do rukou album nových skladeb tohoto hudebního velikána, které po jeho smrti dodělali jiní.

Prvním singlem z alba je skladba Hold My Hand. duet Michaela s Akonem, který natočili v roce 2007, ale později jí Akon dal novou produkční podobu.

Sony Music

Hviezda NBA o Michaelovom vplyve

17. prosince 2010 v 6:00 | EllE |  Celebrity o M.J.
Hráč Los Angeles Lakers, Kobe Bryant, v rozhovore pre Yahoo Sports oznacil Michaela Jacksona za svojho ucitela. Michael mu zatelefonoval v case, ked mal Kobe problémy a ako 18-rocný basketbalový objav bojoval s kritikou, ktorá sa mu vtedy dostávala, lebo bol iný. "On si to vsimol. Znie to mozno divne, ale je to pravda. Naozaj ma mnohému naučil Michael Jackson". Hovorili spolu hodiny, casto pocas návstevy na ranci Neverland, kde ho Michael ucil, ako zvládat bremeno, ktoré so sebou talent prinása, akým spôsobom získat nadhlad a byt stále sikovnejsí, ostrejsí a stále chciet viac. "Hovorili sme o tom, ako sa pripravuje na tvorbu hudby, na koncerty. Vysvetloval mi, ako to robil, ako nahral Thriller, Bad a vsetky detaily. Potreboval som to - potreboval som vediet, ze sa musím sústredit na svoje remeslo a nikdy nepolavit. Pretoze, co robil Michael - ako to robil - bolo psychotické. Dostal ma na takú úroven, na ktorej som bol schopný vyhrat tri tituly so Shaqom, vdaka mojej priprave, môjmu stúdiu. Odtial to je. To je teraz moja mentalita. Nepochádza od ziadneho sportovca. Nepochádza od Michaela Jordana alebo niekoho iného. Pochádza od Michaela Jacksona". Kobe Bryant vystúpil i pocas Michaelovho memoriálu 7. júla 2009.


Další projekty? Off the wall!

16. prosince 2010 v 21:39 | EllE |  NOVINKY//NEWS
Teď, když se konečně začalo prodávat album 'Michael' začal 'Michael Jackson Estate' mluvit o tom, co náš čeká v budoucnu. První projekt, který uslyšíme, bude remasterovaná verze 'Off the Wall' alba, které bude obsahovat původní písně v perfektní kvalitě a navíc nás čeká i řada nevydaných písní. Na albu se bude podílet Qunicy Jones, kterého již 'Sony Music' požádalo o spolupráci.

Spekulace, že se má objevit v následujících letech okolo 10 alb, jsou nepravdivé. 'Estate' prohlásilo, že nás čeká 10 projektů, nikoliv alb. Čili se dočkáme možná další hry, koncertů na dvd apod. Další v řade bude soundtrack k turné 'Cirque de Soleil: The Immortal tour', které bude mít za jediné téma, Michaela Jacksona. Další alba se nevydanými písněmi, jak řekl i Teddy Riley se v budoucnu objeví, ovšem bude to jedno, maximálně dvě

RECENZE idnes.cz: Jackson umí zpívat i ze záhrobí

16. prosince 2010 v 21:39 | EllE |  NOVINKY//NEWS
Dnes vychází album Michael. První z deseti nahrávek s novým materiálem, které se mají po smrti krále popu objevit. Ti, co ho připravovali, v hazardním úkolu oproti obavám nakonec docela obstáli. 

Tak jako zombie v jeho klipu Thriller vylézá dnes poprvé ze záhrobí i Michael Jackson. Na první z deseti plánovaných posmrtných desek zní jeho hlas a písničky, na kterých pracoval v různých obdobích svého života a s různými slavnými kolegy. Přesto, Michael není albem Michaela Jacksona. A byla by chyba k němu tak přistupovat. 

Na první stránce bookletu Michael Jackson vypisuje omluvenky i samotným autorům, kteří nahrávky na novince dokončovali a připravovali k vydání. "Slyším úplně celou písničku a aranžmá ve své hlavě. Co by měl který nástroj dělat," stojí na ručně psané poznámce krále popu. "Nevzdám to, dokud nedostanu přesně to, co jsem chtěl. Každou pasáž zazpívám na vlastní pusu." I když nevíme, v jakém stavu písničky, které se dostaly na album Michael, v pozůstalosti zbyly, je jasné, že bez Jacksonova finálního producentského dotyku a perfekcionismu jsou to jenom torza. Lze pochybovat, že by jako otvírák své desky umístil duet Hold My Hand produkovaný "kuňkavým" Akonem. Prvním slovem, které na celém albu zazní, je díky němu jméno někoho jiného... Jako by tu snad Jackson hrál druhé housle. Naštěstí je začátek alba tím nejslabším.

A teď to důležité: I když tenhle pohled nedává příliš dobré vyhlídky na uspokojivý výsledek, album Michael dopadlo vzhledem k podmínkám vzniku až překvapivě dobře. A na rozdíl od zmíněného singlu je na něm velmi dobře patrný Jacksonův rukopis. 

Kouzelný je třeba začátek skladby (I Like) The Way You Love Me, velkého popového čísla ve stylu Remember the Time, kde v úvodu slyšíme Jacksonovu nahrávku z nějakého diktafonu, na které písničce udává jenom svou pusou tempo, rytmus a nosnou melodii. Okamžik, kdy se jeho beatbox zlomí do hotové skladby, je vážně působivý. Díky takovým drobnostem deska Michael určitě není, jak zněly některé obavy, jako timberlakovské variace na Jacksonův styl. Aniž by to byly deriváty, na slavné písničky z historie krále popu si vzpomenete několikrát. Třeba rockové číslo (I Can't Make It) Another Day, které produkoval Lenny Kravitz, atmosférou připomene Dirty Dianu. Jacksonova energie funguje i v současněji pojatých momentech, jako je refrén "thrillerovské" Behind The Mask se zefektovanými sbory. Ale někdy je na pováženou, zda třeba gangsterský kus Monster opravdu potřebuje pasáž rapovanou 50 Centem, která jako by tu byla jenom kvůli neustálým samplům střelby.

Deset písniček, které na desce jsou, má každopádně chytrou dramaturgickou linku. Poměr mezi baladami a jacksonovskou taneční energií pulzujícími skladbami je vyvážený. Deska se nijak zvlášť nerozplývá do cukrkandlu. Michaelův hlas je tu takový, jak ho známe: stále ani dětský, ani dospělý, ani mužský, ani ženský. Třeba orchestrálně propracovaná a emocionálně prožitá Much Too Soon o tom, že se svou lekci naučil příliš brzy, je na závěr vybroušený popový kus. 

Přestože deska Michael nakonec vůbec není průšvih a fanoušky ani památku krále popu rozhodně neuráží, dojem, že ty písničky by dost možná mohly být ještě lepší, kdyby je měl šanci dodělat sám, během jejího poslechu nikdy docela nezmizí. Hodnocení MF DNES: 70 %


Je mi do pláče. Mám obrovskou radost a můj blog opět "rozjíždím". Snad teď bude pár novinek. - Elle

Jermaine Jackson má narozeniny!

11. prosince 2010 v 11:59 | EllE |  NOVINKY//NEWS
Přeji vše nejlepší k 56. narozeninám!

h

Oprah dostala do své show Jacksonovy děti

2. prosince 2010 v 17:59 | EllE |  NOVINKY//NEWS
Americký zpěvák Michael Jackson byl závislý na plastických operacích. Myslí si to alespoň jeho matka Katherine Jackson, podle níž krále popu přiměl k neustálým změnám vzhledu mindrák z dětství, kdy si připadal ošklivý. Jackson to řekla v americké megapopulární televizní talkshow Oprah Winfrey, která se ve Státech vysílala 8. listopadu a v níž vystoupily i jeho děti, které žijí s babičkou.

"Jednoho dne ho napadlo, že by si nechal udělat nos," popsala Katherine, jak se její loni zesnulý syn poprvé vydal za plastickým chirurgem. Později prý zpěvák v úpravách svého vzhledu pokračoval tak dlouho, až jeho nos "začal vypadat jako párátko". Katherine nakonec zpěvákova plastického chirurga sama navštívila a požádala ho, aby příště jen předstíral, že nějakou operaci udělal.

Katherine také přiznala, že se stále ještě učí, jak se vypořádat se smrtí svého syna. Michael Jackson zemřel loni v červnu na předávkování silným anestetikem, které mu podal jeho lékař. Králi popu bylo 50 let.

Zpěvákova matka dostala do péče všechny tři jeho děti a snaží se jim umožnit co nejnormálnější život. Dvě děti už skončily s domácí výukou a začaly chodit do soukromé školy, nejmladšího syna totéž čeká příští školní rok. Katherine Jackson v pořadu Oprah Winfrey také řekla, že nenutí děti, aby na veřejnosti nosily závoje zakrývající tvář. Zpěvák na tom trval, aby jeho dva syny a dceru nikdo nemohl poznat.

Jacksonův starší syn Prince a dcera Paris se rozhovoru s Winfrey rovněž zúčastnili a vzpomínali na zpěváka. "Myslím, že nikdo nerozumí tomu, jak dobrým otcem byl," řekla dvanáctiletá Paris.

Bulvár.cz: Talk show se odehrávala v domě Jacksonových v kalifornském Encinu. Je zajímavé podívat se, jak děti Michaela Jacksona dnes vypadají. Z jedné věci by slavný zpěvák, který se chtěl prý co nejvíce podobat herečce Liz Taylor, měl jistě radost. Jeho potomci, alespoň ty dva starší, vypadají skrz naskrz jako běloši. Co je ale důležitější, na snímku vypadají docela vesele a šťastně - zaplať pánbu, když už nemají tatínka a maminky v jejich životech nikdy nehrály roli…

Na internetu je další neznámá Jacksonova píseň, tentokrát opravdu od Jacksona

2. prosince 2010 v 17:50 | EllE |  NOVINKY//NEWS
Much Too Soon je název staronové balady Michaela Jacksona, která se dostala z archívů na internet. I když se v minulosti objevily pochybnosti o pravosti některých nahrávek, Much Too Soon zní jako stoprocentní Jackson.

Dobrá zpráva - písnička Much Too Soon není žádné nedodělané béčko, za které by se Jackson styděl, naopak lze mluvit o nadprůměrné popové baladě. A hlavně nemůže být sporu o tom, že ji skutečně nazpíval Michael Jackson.

Much Too Soon pochází z osmdesátých let a jde o jemnou akustickou baladu s kytarou, foukací harmonikou a smyčcovým pozadím. Podle oficiálních Jacksonových stránek byla napsána v období kolem alba Thriller a na desku se nevešla. Michael ji pak chtěl ještě několikrát použít na další desky, ale nikdy prý nenašel správné místo. Producentem nahrávky byl John McClain.