♦Michael just went to heaven to teach God how to moon walk.♦

Červen 2010

Lady Gaga: "Michael je můj vzor"

29. června 2010 v 7:29 | EllE |  Celebrity o M.J.
V nedávném rozhovoru pro Rolling Stone zpěvačka Lady Gaga mluvila o Michaelovi jako o svém velkém vzoru. Obdivovala prý také jeho vztah k fanouškům. "Kdybych se někdy zranila na pódiu a mí fanoušci by křičeli před nemocnicí, abych se jim ukázala, ukázala bych se jim jako Gaga. Michael byl popálen, ale i tak zvedl svou rukavici zatraceně vysoko, aby ji mohl každý fanoušek vidět."

Bém Jacksona „nemusí“, ale pomník na stalinovské Letné mu posvětil

26. června 2010 v 17:27 | EllE |  NOVINKY//NEWS
Letná je fascinující místo. Nejprve se z ní na Prahu díval sovětský diktátor Josif Vissarionovič Stalin, později se stala místem boje za knihovnu Jana Kaplického. V příštích měsících by tam ovšem měla vyrůst socha zpěváka Michaela Jacksona. Památku umělce, který zemřel před rokem - téměř na den přesně, posvětil i primátor města Pavel Bém. "Záštitu nad projektem dal přímo pan primátor, nikoliv magistrát," upřesnil zprávy v médiích mluvčí instituce Jiří Wolf. Ani Praha 7 se ovšem k soše nehlásí. "O návrhu samozřejmě víme. Nicméně záštitu oficiálně s ním spojeni nejsme. Navíc prostory Letné jsou ve vlastnictví hlavního města," dodal mluvčí Prahy 7 Martin Vokuš s tím, že podaná žádost na stavebním úřadě, o níž se na městské části ví, prošla naprosto bez připomínek. K projektu se za organizátory hlásí Helena Babická, podle níž by k slavnostnímu odhalení mělo dojít na konci prázdnin v den Jacksonových narozenin, tedy 29. srpna. Zdroj: idnes.cz

Fanoušci uctili památku Jacksona, Karel Gott se nečekaně omluvil

26. června 2010 v 12:41 | EllE |  NOVINKY//NEWS
Vzpomínková akce k prvnímu výročí úmrtí Michaela Jacksona fanoušky v Praze nadchla. Zklamala je jen jediná věc, nepřítomnost českého krále popu Karla Gotta, který měl být hlavní hvězdou.

"Promiňte, nebylo to domluveno přes mou agenturu, proto jsem čekal na další podnět, ale ten nepřišel," vysvětli Gott po telefonu během akce pořadatelům vzpomínkové akce Tribute to Michael Jackson v pražském Divadle Hybernia.

Otec Michaela Jacksona podal žalobu na zpěvákova lékaře

26. června 2010 v 12:39 | EllE |  NOVINKY//NEWS
Otec zesnulé popové legendy Michaela Jacksona podal u soudu v Los Angeles žalobu na zpěvákova lékaře Conrada Murraye za zabití způsobené nesprávným jednáním. Informuje o tom v sobotu agentura Reuters.

Joseph Jackson (80) podal žalobu v den prvního výročí smrti jeho syna, což byl zároveň nejzazší možný termín, kdy to mohl udělat.

Jackson lékaře obvinil z toho, že nezavolal zpěvákovi včas záchranku, prohlašoval věci, které se později ukázaly jako nepravdivé, a zamlčel důležité informace, jako že například Michael Jackson krátce před smrtí požil silné anestetikum propofol.

Conrad Murray je posledním, kdo viděl Michaela Jacksona naživu. Zpěvák zemřel 25. června 2009 ve věku nedožitých 51 let na předávkování propofolem, který bral na nespavost. Lék mu údajně Murray podával opakovaně od loňského května, kdy se stal jeho osobním lékařem.

Podle zprávy losangeleského koronera Jacksonovu smrt zapříčinilo zejména silné anestetikum propofol, v jeho těle ale byly rovněž zjištěny léky midazolam, diazepam, lidokain, efedrin a lorazepam.

Dotor Murray, který má svou kardiologickou ordinaci v Houstonu v Texasu, jakékoli pochybení odmítá. "Stojíme si za tím, že doktor Murray nikdy nepředepsal nebo nepodal Michaelu Jacksonovi nic, co by ho mohlo zabít. Doktor Murray nikdy nebyl shledán vinným a věříme, že jeho nevinu dokážeme u tohoto soudu," uvedl Murrayho právník.

Děti Michaela Jacksona si zvykají na matku, stále ale žijí v umělém světě

26. června 2010 v 12:38 | EllE |  NOVINKY//NEWS
Během roku, který uplynul od smrti zpěváka Michaela Jacksona, se jeho děti Prince Michael (13) a Paris (12) seznámily se svou biologickou matkou a už si na ni zvykají. Syn a dcera krále popu neměli až do otcova úmrtí vloni v červnu s matkou takřka žádný kontakt. Jejich sbližování prý ale pokračuje dobře. Pravidelných návštěv u Debbie Rowe (51) se účastní i jejich mladší bratr Prince Michael II. (8), známý jako "Blanket", jehož matka zůstává neznámá.

Zdravotní sestra a chovatelka koní Debbie Rowe postoupila veškerá práva na děti Michaelu Jacksonovi při jejich rozvodu v roce 1999. Následujících deset let je nevídala. Teď to vypadá, že vychází dobře jak s nimi, tak i s rodinou Jacksonových. Život malých princátek zatím příliš normální není, ale již brzy se prý má změnit k lepšímu. "Děti nemají žádné přátele. Nechodí do školy. Učí se doma, ale od září půjdou do privátní školy. Naštěstí je obklopují jejich bratranci, sestřenice, tety a strýcové, a to jim moc pomohlo," řekla jejich babička a poručnice reportérům Fox News. "Pro ně je to normální, je to život, jaký znaly. V určitou dobu musejí jít spát, vstávat, obléknout se a jít na hodiny s domácím učitelem. Cvičí karate a plavou, což mají moc rády," dodala Jacksonová.

Michael Jackson zemřel vloni 25. června ve věku padesáti let. Děti se prý s nadcházejícím výročím otcova úmrtí vyrovnávají dobře. "Je jasné, že se jejich svět po Michaelově smrti hodně změnil. Pořád je to pro ně těžké, ale vyrovnávají se s tím dobře. Blanket a Paris jsou extroverti, jen Prince je takový tichý kluk," konstatoval Dieter Wiesner, Jacksonův manažer v letech 1996 až 2003.

Rok od smrti Michaela Jacksona

25. června 2010 v 0:00 | EllE |  NOVINKY//NEWS
Dnes je to přesně rok, kdy nám zemřel idol, modla, láska, inspirace i motivace. V průběhu roku se každému z nás stalo mnoho, ale tahle vzpomínka, jakoby zůstala pořád stejně bolestivá a neuvěřitelná. Stále truchlíme a občas ukápne i slza.

Hodně jsem přemýšlela v uplynulém roce, proč byl Michael jako magnet, protože každý ho miloval od metalistů až po dechovkáře. Odpovědí mi vždy bylo jeho obrovské charisma a dokonalé vystoupení, ze kterého je cítit nadšení z hudby a láska k nám, fanouškům.

Co se týče vyšetřování jeho smrti, nedošlo k velkým změnám po technické stránce, ale po stránce psychiky fanoušků jistě ano. Každý z nás se utvrdil ve svém názoru, ať už je jakkýkoliv. Ja osobně si myslím, že zemřel opravdu na předávkování a i když je to možná strašné, mělo se to stát. Bůh věděl, co dělá. Možná by se Michael trápil, že už není jako za mlada, že to nezvládá a možná by zemřel na podiu, nikdo neví. Každopádně zemřel ve spánku a bez bolesti. Navíc, až teď po této smrti je z něj opravdová legenda. Bohužel, u všech legend dochází k takovéhle smrti.

Nikdy na něj tento svět nezapomene. Stal se symbolem dokonalé práce, nejupřímějším filantropem a nejmilující osobností v showbusinessu.

Odpočívej v pokoji, Michaeli. Bůh je s tebou. Navždy v našich srdcích.


Randy Jackson je zklamaný

22. června 2010 v 19:49 | EllE |  NOVINKY//NEWS
Randy Jackson, ktorý bol minulý týždeň hospitalizovaný kvôli bolestiam v hrudníku, je už doma a včera vydal vyhlásenie, v ktorom vyjadril sklamanie z prebiehajúceho procesu s Dr. Conradom Murrayom: "Nedávne súdne pojednávanie bolo ťažké pre celú našu rodinu. Celý proces je však nevyhnutný a sme dobre pripravení vydržať a bojovať za spravodlivosť pre Michaela do konca. Napriek silnému tušeniu, ako to celé dopadne, naďalej rešpektujeme sudcu Michaela Pastora, štátneho právneho zástupcu Davida Walgrena a veríme v náš súdny systém". Randy tiež poďakoval fanúšikom za podporu a k nedávnej chorobe povedal, že sa "cíti ovela lepšie, vzpružený a duchovne silný".

"Speechless" pre charitu

22. června 2010 v 19:49 | EllE |  NOVINKY//NEWS
Mladí speváci z muzikálu Thriller Live naspievali Michaelovu pieseň Speechless, ktorú si od dnešného dňa môžete stiahnuť. Celý zisk bude venovaný organizácii War Child, ktorá pomáha deťom z vojnových oblastí. Adrian Grant: "Chcel som k prvému výročiu Michaelovho úmrtia spraviť niečo dobré. Vybral som jednu z mojich najoblúbenejších piesní a naspievali sme ju na pomoc deťom. Samozrejme, že som ju nechcel vylepšiť. Tá pieseň je nebeská a je o Michaelovom úžasnom hlase. Michael miloval piesne s emóciou a odkazom, s nádychom nesmrtelnosti. Tá pieseň presne vystihuje to, čo pociťujem pri strate Michaela - smútok i spomienky na radosť, ktorú dával svetu".
24. júna 2010 bude odhalená pamätná plaketa vo foyer londýnskeho Lyric Theatre, kde už 18 mesiacov hosťuje Thriller Live. Na mieste vystúpi tanečná skupina Diversity, ktorá mala vystupovať i na This Is It.

Kde bude rodina v den 1. výročí Michaelovi smrti?

22. června 2010 v 19:49 | EllE |  NOVINKY//NEWS
Podla dostupných informácií strávi Katherine Jackson a ostatní členovia rodiny prvé výročie Michaelovej smrti v Gary, v rodnom dome na 2300 Jackson Street. Katherine odhalí sochu Michaela, ktorá je umiestnená pri dome a uvedie svoju novú knihu. Okolie domu bolo upravené a prebiehajú prípravy, keďže mesto očakáva tisíce návštevníkov. Zatial nie je známe, či sa na spomienkovej akcii zúčastnia i Michaelove deti.

Špeciálne vydania časopisov

22. června 2010 v 19:49 | EllE |  NOVINKY//NEWS
Podla očakávaní, s blížiacim sa 25. júnom vychádzajú špeciálne vydania časopisov venovaných spomienke na Michaela Jacksona. News of the World a Remembering Michael si môžete celé prečítať online a rovnako i článok z nového Billboardu, ktorého špeciálne vydanie vychádza 26. júna.


Katherine Jackson - Never Can Say Good Bye

22. června 2010 v 19:31 | EllE |  NOVINKY//NEWS
Takmer rok po synovej smrti, Katherine Jackson vydáva knihu vlastných spomienok na svojho syna s názvom Never Can Say Good Bye: The Katherine Jackson Story. 150 stranová kniha plná fotiek sprevádzaných príbehmi a zážitkami Michaelovej matky je dostupná na stránke jacksonsecretvault.com. "Chcela som sa touto knihou odvďačiť Michaelovým fanúšikom za ich lásku a podporu počas všetkých tých rokov.. Môj syn bol nepochopený a toto je môj spôsob, akým chcem vyjadriť, aký bol v skutočnosti". Časť zisku z predaja knihy bude venovaný charite "tak, ako by to chcel aj Michael".


Pohřeb uhradí AEG a Michael

22. června 2010 v 18:01 | EllE |  NOVINKY//NEWS
Týden před výročím smrti Michaela Jacksona se vyřešila otázka, do zaplatí za pohřeb Michaela. Společnost AEG a správci pozůstalosti Michaela se dohodli, že přispějí $1.3 miliónů do kasy Los Angeles a zaplatí tak výdaje za jeho pohřeb ve Staples Center minulý rok.

Mrtvý Michael Jackson vydělal za rok miliardu dolarů

22. června 2010 v 13:09 | EllE |  NOVINKY//NEWS
Král popu Michael Jackson umíral před rokem těžce zadlužený, přesto jsou jeho dědicové mírně řečeno "za vodou". Za rok od smrti vytvořily jeho staré nahrávky a nový film This is it hrubý zisk miliardu dolarů, uvedl časopis Rollingstone.

Zpěvák měl údajně dluhy ve výši až 500 miliónů dolarů, ale po smrti Jacksona vypuklo nákupní šílenství, které situaci radikálně změnilo. Přesně podle zákonů hudebního průmyslu, které praví, že smrt je nejlepší reklama.

Ozzy Osbourne o Michaelovej smrti

21. června 2010 v 18:02 | EllE |  Celebrity o M.J.
Ozzy Osbourne v rozhovore pre The Herald Sun odpovedal i na otázku ohladom smrti Michaela Jacksona: "Keby som mu ten liek dal ja alebo ty, boli by sme obvinení z vraždy. Tú vec môžu používať len anesteziológovia. Doktorom prejde všetko. Je to ako nejaký klub. Pred pár rokmi som vzal svoje deti na Michaelov koncert. Bol fenomenálny. Nedávno som čítal jeho biografiu a vela spomínaných lekárov poznám".

Jacksonovy děti půjdou poprvé v životě do školy

21. června 2010 v 13:49 | EllE |  NOVINKY//NEWS
Po letech života v jedné z nejvíce ochraňovaných rodin světa půjdou od letošního září děti zpěváka Michaela Jacksona poprvé v životě do školy. Podle nedělníku Mail on Sunday to oznámila Jacksonova matka Katherine.

Po "králi popu", který nečekaně zemřel před rokem, zůstali dva synové a dcera: třináctiletý Prince, o rok mladší Paris a osmiletý Prince Michael II. Až dosud měly domácího učitele.
Padesátiletý Jackson zemřel na předávkování léky loni v červnu. O děti, které se snažil co možná nejvíc skrývat před světem, od té doby pečuje jeho osmdesátiletá matka a jejich babička Katherine.

Ta poskytla nedělníku u příležitosti prvního výročí Jacksonovy smrti rozhovor a v něm prohlásila, že chce poskytnout svým vnoučatům konvenčnější výchovu, než jakou zažily se svým otcem. Od září proto mají začít chodit do neurčené soukromé školy.

"Řekla bych, že nejsem tak striktní, ale snažila jsem se navázat na Michaelovu výchovu... ale (ty děti) nemají přátele. Nechodí do školy. Mají soukromé hodiny. Takže v září poprvé půjdou do soukromé školy," citoval Katherine nedělník. Jacksonova matka si nemyslí, že by potomci sledované popové hvězdy někdy mohly vést zcela normální život, ale tvrdí, že žijí zdravě, denně se učí, cvičí karate a chodí plavat.

Omer Bhatti: "Michael je mou součástí"

20. června 2010 v 17:59 | EllE |  Celebrity o M.J.
Omer Bhatti poprvé promluvil o jeho vztahu k Michaelovi v norské televizi. Tisk dlouho spekuluje, že by Omer mohl být Michaelův syn, ten se však prý s Michaelem setkal až v roce 1996 v Tunisku. Od té doby se z nich stali přátelé a Omer bral Michaela jako rodinu. Omer ovšem nikdy neřekl, že by Michael jeho otec nebyl, naopak Michaelův otec Joseph se vyjádřil, že Omer Michaelův syn je.

"Vše co dělám je kvůli němu. Zpívám, tancuji, inspiruji se věcmi, které mě naučil. Během posledních let se toho tolik stalo. Cítím, že mě tisk obral o osobní život, takže své zážitky s ním si chci nechat pro sebe. Je to pro mě velmi osobní. Už dříve jsem zažil, jak umí být novináři strašní, ale tenhle poslední rok byl opravdu těžký. Ztratil jsem nejdůležitější osobu v mém životě. Ostatní věci budu ventilovat jen skrz svou hudbu." Omer je nyní v Norsku, aby připravil svou novou webovou stránku obeegalaxy.com a nadále se chce věnovat hudbě pod pseudonymem O-Bee.

19.6. 2010

Koncert Michael Jackson Tribute v Římě zrušen

19. června 2010 v 8:00 | EllE |  NOVINKY//NEWS
Plánovaný tribute koncert v Římě na výročí smrti Michaela Jacksona byl dnes zrušen. Organizátoři tvrdí, že důvodem je malá prodejnost vstupenek. Zatím se prodalo cca 3500 vstupenek a to nestačí na pokrytí nákladů. Pravdou je, že celou akci od začátku provázejí pochybnosti a v zásadě se proti ni postavila i Michaelova rodina. Na svém twitteru se Randy Jackson několikrát vyjadřoval, že celá akce je pochybná, a že i přesto že organizátoři tvrdí opak, nemají s tím Jacksonovi nic společného a on sám to vnímá jako podvod. Peníze za vstupenky by se měly vracet do konce tohoto měsíce.

Speciálně: Rozhovor s Thomasem Mesereau

18. června 2010 v 8:19 | EllE |  Interviews
Jeden z nejlepších amerických právníků a podle žurnálu Los Angeles Daily i nejvlivnější právník v Kalifornii, se podělil o své zkušenosti s případem Michaela Jacksona z roku 2005, který Michael vyhrál ve všech bodech obžaloby.

OT: Jaký klient byl Michael?
TM: Skvělý. Spolupracoval výborně, poslouchal mé rady, choval se s respektem ke mě i mým zaměstnancům. Nejhorší věc, kterou o něm můžu říci, je, že byl někdy nedostupný. Někdy bylo obtížné ho najít.

Kniha Adriana Granta v čestině

18. června 2010 v 8:15 | EllE |  NOVINKY//NEWS
Obrazová encyklopedie byla připravována ještě za zpěvákova života a byla Michaelem Jacksonem autorizována. Později pak byla doplněna i o události kolem smutného úmrtí zpěváka v roce 2009. Najdete v ní kompletní výčet Michaelových aktivit, zmapování jeho životní dráhy a hudby od padesátých let až do současnosti. Je doplněna stovkami barevných a černobílých fotografií. Zahrnuje všechny jeho nahrávky, koncerty, videa a ceny, osobní pozoruhodnosti, o jejichž existenci jste nevěděli. Adrian Grant je průkopníkem mnoha projektů spojených s M. Jacksonem včetně představení Thriller Live.


Chris Tucker prebral cenu v Apollo Theater

18. června 2010 v 8:14 | EllE |  NOVINKY//NEWS
Na výročnom gala v Apollo Theater v New Yorku prebral Michaelovu cenu jeho dlhoročný priatel Chris Tucker. Michael Jackson a Aretha Franklin boli uvedení do siene slávy a stali sa tak jednými z Apollo Legends. Krátky záznam z večera nájdete tu.