♦Michael just went to heaven to teach God how to moon walk.♦

Březen 2010

Usher otevřeně promluvil o Michaelovi

29. března 2010 v 16:09 | EllE |  Celebrity o M.J.
V souvislosti s reportáží o svém novém albu "Raymond v. Raymond", se zpěvák Usher rozpovídal o Michaelovi Jacksonovi. Mluvil o Michaelově vlivu na jeho kariéru a také mluvil o tom, jak těžké bylo zazpívat na Michaelově pohřbu.

''Píseň 'I Saw Mommy Kissing Santa Claus' byla první událost, kdy jsem slyšel Michaelův hlas. Od té doby jsem ho začal studovat and zjišťoval jsem si vše o Michaelovi. Zjistil sem, jak úžasný umělec a velice jsem si ho považoval. Byl jsem velmi mladý ale pořád si vzpomínám na koukání na obrazovku a myslel jsem si, že to je ten nejlepší 'entertainer' všech dob. Všechny jeho písně pro mě byly velikou inspirací ale prakticky vše co dělal pro mě bylo inspirací. Když Michael odešel, byl jsem požádán abych vystoupil na jeho memoriálu. Věděl jsem, že to bude jeden z nejtěžších momentů mé hudební kariéry. Stál jsem tam před tisíci lidmi v sále a celý svět to sledoval srkze televizní přenos. Nevěděl sem, zdali budu schopen vystoupit. Při zkoušce jsem musel odejít, jelikož jsem měl problémy s dýcháním, byl jsem na zhroucení. Věděl jsem však, že to je unikátní možnost vzdát hold Michaelovi ale také mi to pomůže přenést se přes jeho odchod. Už nikdy nebude další Michael Jackson. Michael dokázal ve svém životě tolik věcí, v muzice, v charitě, ale nejdůležitějším ze všeho je, jaká byl inspirace pro tisíce lidí. Snažil se o dokonalost a ve své branži také dokonalý byl.''

27.3. 2010

Oficiální webové stránky Thriller dance rekordu

29. března 2010 v 16:09 | EllE |  NOVINKY//NEWS
Organizátoři spustili webové stránky projektu, ačkoliv ještě nejsou úplně hotové. "Byly spuštěny oficiální webové stránky projektu THRILLER DANCE REKORD. VŠECHNY VÁS MOC PROSÍME O CO NEJRYCHLEJŠÍ REGISTRACI, ať máme všichni jasný přehled o počtu přihlášených a kolik tanečníků k překonání rekordu ještě schází. Za šíření webovek všem děkujeme! Webovky jestě nejsou úplně připravené, proto prosíme o trpělivost."

Najdete je na adresách: www.thrillerdancerekord.cz nebo www.fcmj.cz

Katherine Jackson: "Změňte žalobu Murraye!"

25. března 2010 v 19:37 | EllE |  NOVINKY//NEWS
Poté, co se matka Michaela Jacksona Katherine Jackson dozvěděla, že Murray přerušoval resuscitaci Michaela kvůli tomu, aby ukryl důkazy o podání léků, chce, aby se žaloba změnila z neúmyslného zabití na vraždu druhého stupně. Její právník Adam Streisand řekl: "Paní Jacksonová si vždy myslela, že její syn byl zavražděn tímto mužem - a tyto nové poznatky to jen dokazují. Vražda druhého stupně vyžaduje v jednání zlou vůli, a ta tady evidentně byla."

Vyšetrovanie pokračuje

25. března 2010 v 19:35 | EllE |  NOVINKY//NEWS
Agentúra AP zverejnila informácie z výpovede Michaelovho bodyguarda Alberta Alvareza, podla ktorého Dr. Murray prerušil oživovanie, aby skryl flaše s propofolom. Alvarez prišiel do Michaelovej spálne po tom, ako mu o 12:17 miestneho času zavolal asistent Michael Amir Williams. Michael ležal na posteli s otvorenými očami i ústami bez známok života. Murray mu dával umelé dýchanie a celú scénu na chvílu videli Paris a Prince, ktorých pestúnka následne rýchlo odviedla do auta, kde čakali. Murray nariadil zavolať záchranku až potom, keď bol z izby odstránený propofol a až neskôr vyšetrovatelov navigoval, kde sú lieky skryté. Alvarez tvrdí, že lieky zabalil do igelitiek na Murrayov pokyn a uložil do skrine v Michaelovej druhej spálni. Sanitka prišla o 12:27 a podla ich záznamov Michael o 12:29 nedýchal a nemal pulz. Podla Alvareza a ďalšieho svedka, Murray v tom čase hovoril o slabom pulze. O 13:07 Michaela previezli do UCLA Medical Center, kde lekári vyskúšali viac metód oživovania. Po tom, ako Michaela vyhlásili za mrtvého, Williams videl Murraya plakať. Murray sa chcel vrátiť do domu, aby odtial vzal nejaký krém, aby "sa o tom svet nedozvedel", oni to však odmietli s tým, že kluče od áut zabavili vyšetrovatelia. Murray potom nemocnicu opustil bočným vchodom. Jeho právnik Ed Chernoff výpoveď spochybnil, keďže Alvarez ani ostatní o žiadnom skrývaní propofolu počas prvého vypočúvania nehovorili.

Češka malovala pro Jacksona portréty, už je ale nestihla předat

25. března 2010 v 18:30 | EllE |  NOVINKY//NEWS
Na objednávku krále popu Michaela Jacksona malovala jeho portréty. Ten ale zemřel dřív, než se k němu hotové dostaly. Teď jsou díla české výtvarnice v katalogu losangeleské aukční síně Julien's Auction House, která bude koncem června v Las Vegas věci ze života Michaela Jacksona dražit. Vyvolávací cena olejů začíná na několika stovkách dolarů.

Autorkou je prostějovská výtvarnice Helena Kadlčíková. Ta se podle svých slov setkala s Jacksonem několikrát v životě. Dokonce strávila tři měsíce na jeho pohádkovém ranči Neverland, kde pro něho namalovala několik obrazů. O tom, že se její díla objevila v katalogu aukční síně, se dověděla až od deníku Právo.

Jacksonův lékař čelí dalšímu obvinění, prý schovával důkazy

23. března 2010 v 18:49 | EllE |  NOVINKY//NEWS
h
Doktor Conrad Murray, který je obviněn z neúmyslného zabití popového zpěváka Michaela Jacksona, podle očitého svědka během pokusů o oživení popové hvězdy zastavil resuscitační zařízení a odložil volání záchranné služby, aby stihl na místě posbírat ampule s léky.

Informaci o jednání lékaře na místě činu poskytl vyšetřovatelům šéf Jacksonovy dopravy Alberto Alvarez, který byl loni v červnu k umírajícímu zpěvákovi zavolán. V pokoji prý tehdy spatřil Jacksona ležícího v posteli s otevřenýma očima a ústy a s infuzí v noze bez jakýchkoliv známek života. Doktor Conrad Murray prý zpěváka začal zběsile oživovat, dal mu dýchání z úst do úst a Alvarez se ujal resuscitačního zařízení.

V jednu chvíli dorazily do pokoje Jacksonovy děti Prince a Paris a začaly křičet. Přivolaná chůva je odvedla do přistaveného auta.Poté, co byl zpěvák v nemocnici prohlášen za mrtvého, trval prý Murray na tom, že se musí vrátit do domu, aby vzal Jacksonův blíže nespecifikovaný krém, o němž se svět neměl dozvědět.Lékařův právník však tato obvinění popírá a poukazuje na to, že Alvarez si ve svých výpovědích protiřečí. Využije toho prý u soudu."Nic takového neřekl, a pak najednou po dvou měsících hází doktor nějaké léky do tašky," uvedl právník.

Svědky celé události byli kromě chůvy a dětí doktor Murray, šéf dopravy Alvarez a bodyguard Faheem Muhammad. Soud tedy bude rozhodovat hlavně na základě jejich svědectví.
Obvinění z toho, že se mohl doktor Conrad Murray pokusit schovat důkazy, bude zřejmě jedním z hlavních bodů šetření.

Jackson zemřel v 50 letech po předávkování anestetikem propofol. Murray, který mu lék podal a který čelí obvinění z neúmyslného zabití, vinu popírá. Před soudem by měl v této věci stanout v dubnu.

Do kin by měl letos přijít dokument o posledních týdnech Michaela Jacksona

19. března 2010 v 19:13 | EllE |  NOVINKY//NEWS
Rok po smrti Michaela Jacksona by měl do kin přijít dokumentární film o posledních týdnech zpěvákova života. Hodinu a půl trvající dokument se bude jmenovat Gone Too Soon (Odešel příliš brzy), napsala agentura DPA.

Snímek je sestříhaný z více než 300 hodin filmového materiálu. Kromě záběrů zpěváka samotného se ve filmu objeví i rozhovory s jeho manažerem, kuchařem, kadeřníkem, právníkem či trenérem ve fitness. Podle producenta Iana Halperina se na vzniku snímku nepodílí Jacksonova rodina.

Halperin označil svůj film za ocenění Jacksona, které si zpěvák i jeho fanoušci zasloužili. Sám už loni napsal o králi popu knihu, ve které se zabýval mimo jiné skandálem s Jacksonovým údajným zneužíváním dětí.

Snímek by měl být už druhým posmrtným filmem o Jacksonovi. Loni se do kin dostal hudební dokument Michael Jackson's This Is It režiséra Kennyho Ortegy. Snímek vycházel ze záběrů z přípravy na Jacksonovo chystané turné. Koncertní šňůry se ale zpěvák nedožil.

Jackson zemřel loni v červnu po předávkování anestetikem propofol. Jeho lékař Conrad Murray, který mu lék podal, čelí obvinění z neúmyslného zabití, vinu ale popírá. Před soudem by měl v této věci stanout v dubnu.

Byla uzavřena dohoda mezi pozůstalostí Michaela a Sony Music Entertainment. Nové písně na CD!

18. března 2010 v 20:11 | EllE |  NOVINKY//NEWS
Spravovatelé Michaelova majetku a Sony Music Entertainment se dohodli na tom, že v příštích sedmi letech budou spolupracovat na asi deseti projektech, což budou další CD, DVD, nevydané materiály a video hry. John Branca k tomu řekl: "Sony i my si myslíme, že budoucnost Michaela Jacksona není nijak limitována. Když se podíváte na Elvise nebo Beatles, jejich sláva dnes nám naznačuje, kam směřujeme." Rob Stringer, zástupce Sony music, se vyjádřil, že není zatím jasné o jaké projekty půjde. "Může to být divadlo, videa, filmy. Kdo ví, co bude třeba v roce 2015." Sony se netají tím, že chce znovu vydat album Off the wall se zatím nevydaným bonusovým materiálem. Taktéž tvrdí, že mají asi 60 nevydaných písní. Na prvním vydaném posmrtném albu Michaela jich bude asi 10.

Na Jacksonovo dědictví uzavřena dohoda za 250 miliónů dolarů

17. března 2010 v 15:24 | EllE |  NOVINKY//NEWS
Měsíce po své smrti dosáhl Michael Jackson ve svém oboru rekordu, a to díky kontraktu uzavřenému se společností Sony Corp., jehož hodnota se odhaduje na 250 miliónů dolarů (asi 4,6 miliardy korun). Smlouva na sedm let, která obsahuje deset projektů, označila společnost i Jacksonova rodina za nejlukrativnější v hudební branži, napsal v pondělí list The Wall Street Journal s odvoláním na lidi obeznámené s dohodou.
Jacksonovým dědicům zaručí minimálně 200 miliónů dolarů, pokud budou dodrženy určité podmínky. Podle smlouvy bude v příštích sedmi letech vydáno deset alb, na nichž bude výběr již dříve vydaných skladeb, tak i nové, dosud nezveřejněné písně. Jedno album s dosud nevydanými skladbami má vyjít v listopadu.

Dnes má 77. nerozeniny Quincy Jones!

14. března 2010 v 15:41 | EllE |  NOVINKY//NEWS
Všechno nejlepší, Quincy! Jsi prostě génius a moc ti děkujeme, že jsi spolupracoval s Michaelem a vytvořili jste fenomén.

Luxusní nábytek, vytvořený pro Michaela Jacksona, jde do dražby

13. března 2010 v 20:59 | EllE |  NOVINKY//NEWS
Luxusní nábytek, navržený pro popového zpěváka Michaela Jacksona, jde do dražby. V aukci, která se uskuteční v červnu, se objeví 22 originálních kousků výrazně zdobeného nábytku, které si zpěvák objednal do bytu, v němž měl žít během koncertů v Londýně. Krátce před koncertní sérií ale Jackson loni v červnu zemřel.


Měl Michael dlouholetou přítelkyni Joannu?

13. března 2010 v 9:59 | EllE |  Speciál - ze života MJ


Vzhledem k tomu, že je Joanna na fotce i s Jermainem a Joeým, usuzuji, že byli minimálně velmi blízcí přátelé. Akorát mě zaráží, proč řekla, že spolu "nic" neměli a pak na otázku, kdyby se jí Michael zeptal, jestli si ho nechce vzít, odpověděla ano.

Rozhovor s Jermaineom Jacksonom

12. března 2010 v 14:29 | EllE |  NOVINKY//NEWS
Jermaine Jackson v závere rozhovoru pre holandskú televíziu pripustil, že hrob jeho brata Michaela Jacksona môže byť jedného dňa sprístupnený návštevám verejnosti. Okrem iného povedal, že Michael súhlasil, aby ho bratia v rámci rodinnej reality show navštívili v zákulisí koncertov This Is It. Celý rozhovor si môžete pozrieť tu.

Jackie Jackson promluvil o Michaelovi

12. března 2010 v 14:29 | EllE |  NOVINKY//NEWS
Při emocionálním večeru v Sydney, kde byl zahájen prodej DVD z filmu THIS IS IT, Michaelův bratr Jackie vzpomínal na svého bratra a spoluhráče ze skupiny Jackson 5. V interview řekl mimojiné, že si cení obrovského zájmu fanoušků: "Michael velice miloval své fanoušky a velice si jich vážil." Po celou dobu interview byl Jackie klidný, ale stejně se neubránil slzám, když na konci celé akce děkoval Kennymu Ortegovi a Travisi Paynovi, kteří dali film THIS IS IT dohromady. Jackie také řekl, že miloval Michaela za to, jaký to byl skvělý otec: "Miloval jsem, když byl na pódiu a předváděl tu nejlepší show, byl skvělý když nahrával ve studiu, vždy byl neuvěřitelný a přicházel pořád s něčím novým, ale nejvíc jsem Michaela miloval za to, s jakou láskou se vždy choval ke svým dětem.''
Film THIS IS IT zatím vydělal celosvětově 259.3 milionů dolarů a je čislo jedna v prodejnosti dokumentárních filmů.

Bodyguardi o Michaelovi (pokr.)

12. března 2010 v 14:27 | EllE |  Speciál - ze života MJ
V druhej časti rozhovoru pre televíziu ABC, bodyguardi Michaela Jacksona, hovorili o finančných problémoch, rodine a jeho údajnej závislosti na liekoch. Michael nemal rád neohlásené návštevy svojej rodiny, ktorá ho však nenavštevovala často. Ochranka do domu nikoho nevpustila bez ohlásenia a keď raz Michaelovi bratia prišli riešiť jeho problém s liekmi, Michael sa s nimi stretol mimo domu. Najmladší brat Randy raz vytlačil bránu vlastným autom, ale Michael sa s ním i napriek tomu nestretol.
Ohladom finančných problémov tvrdia, že boli viackrát svedkami odmietnutých kreditiek v hoteloch, niekolko mesiacov čakali na výplatu a cez ich ruky prechádzali všetky listy od rôznych právnických firiem, ktoré žiadali zaplatenie účtov. Šlo o miliónové sumy, ktoré však boli uhrádzané. Michael však mal byť z tejto situácie značne frustrovaný a raz vyhodil mobil z okna, načo hneď vtipne poznamenal: "Bill, myslím, že budeš potrebovať nový telefón." Vyjadrili sa tiež, že "niekto neplatil účty", čím naznačili, že to nebola priamo Michaelova vina. Michael trávil hodiny s právnikmi, aby sa zbavil žalôb formou mimosúdneho vyrovnania. Rev. Jesse Jackson mal tiež zaplatiť všetky náklady na Michaelovu cestu na Jesseho oslavu 66. narodenín. Bodyguardi sú presvedčení, že Michael nemal problém s drogami a len velmi výnimočne bol pod vplyvom liekov. Michael trpel nespavosťou a bežne trénoval i o 3-4 nadránom. Conrad Murray sa pôvodne staral o zdravie detí a podla bodyguardov, Murray nie je jediný zodpovedný za Michaelovu smrť. Pýtajú sa, kde boli všetky celebrity posledné roky.

Michaelovi bodyguardi chtějí napsat knihu o zpěvákovi

12. března 2010 v 14:24 | EllE |  Speciál - ze života MJ
Michaelovi bodyguardi Mike Garcia, Bill Whitfield a Javon "BJ" Beard v interview s ''Good Morning America'' promluvili o Michaelově soukromém životě, o jeho vztahu k dětem ale i o momentech které popsali jako ,,smutné''. Například jedné oslavy Princových narozenin se účastnil Michael, chůva, sourozenci Paris a Blanket a v nakonec právě tito bodyguardi. ,,Žádné děti, nikdo,'' řekli tři muži, kteří pro Michaela pracovali od roku 2007, ovšem jejich vztah prý byl o mnoho víc než jen profesionální. Michael se jim svěřoval se svými starostmi a tajemstvými. ,,Byli jsem s Michaelem jako člověkem a ne jako se zpěvákem,'' řekl Mike Garcia. Ke známé fotografii Michaela s obvazy nebo náplasti kolem obličej řekl: ,,To nenosil z důvodu plastických operací, to byl převlek, chtěl aby si lidi mysleli, že to je obět vážných popálenin.'' K vztahu Michaela a jeho dětí řekl Garcia: ,,Byla to roztomilá partička, děti Michaelovi říkali každou chvíli, že ho milují a Michael byl také úžasný otec. Děti jsou příjemné a umí se dobře chovat. Někdy samozřejmě provedly nějakou tu roštárnu jako všechny malé děti, to třeba když ke mě přišel Princ a řekl mi, že ho tátínek prosí abych jim dal sušenky. Zeptal jsem se Michaela jestli můžu a Michael si hned k sobě Prince zavolal.''

V neposlední řadě také promluvili o Michaelových přitelkyních, údajně totiž nebyla jenom jedna... Minimálně totiž byly dvě. ,,Občas jsme ho vezli limuzínou a Michael zatáhl záclonku abychom neviděli na zadní sedadla, kde byl se svojí slečnou'' ,,Myslíte, že se tam mohl s některou líbat??'' ,,Buďto se líbal nebo žvýkal velice hlasitě žvýkačku se staženou záclonkou...'' odpověděl Bill Whitfield.

Na video za interview se můžete podívat zde

Angel Award pre Michaela

12. března 2010 v 14:21 | EllE |  NOVINKY//NEWS
Michaelovi Jacksonovi bola 7. marca 2010 udelená Angel Award na 11. ročníku Annual Children Uniting Nations Oscar Celebration. Cenu prebral Michaelov brat Randy Jackson v sprievode sestry Rebbie.


Nejčastější hvězda na obálkách časopisů v roce 2009 byl Michael Jackson

12. března 2010 v 14:20 | EllE |  NOVINKY//NEWS
Publikace 'Min Online' uvádí, že smrt Michaela Jackson impulzem toho, že se objevil na obálce většiny světových časopisů. Toto zahrnuje například časopisy Time, People, Newsweek, US Weekly nebo hudební časopis Q. Pokud se chcete podívat na některé z těchto obálek, navštivte tento odkaz.

The First International King of Pop Fanvention

12. března 2010 v 14:19 | EllE |  NOVINKY//NEWS
26. - 29. augusta 2010 bude mesto Merrillville v štáte Indiana hostiť prvú medzinárodnú oslavu odkazu Michaela Jacksona, ktorá vzniká za plnej podpory Katherine Jackson a zúčastnia sa jej mnohí členovia rodiny Jacksonovcov. Akcia určená pre fanúšikov z celého sveta sa bude konať v Radisson Hotel a Star Plaza a stretnú sa tam s ludmi, ktorí Michaela poznali alebo s ním spolupracovali. Súčasťou programu bude tanečná party, galavečer i beseda o Michaelovi, kde budú na otázky odpovedať členovia jeho rodiny. Fanúšikovia budú tiež môcť navštíviť dom Jacksonovcov v Gary. Pripravovaná tlačová konferencia bola na žiadosť Katherine Jackson preložená na 29. marca 2010. V tomto liste vyjadruje akcii svoju podporu. Viac informácií na stránke mjfanvention.com.