♦Michael just went to heaven to teach God how to moon walk.♦

Prosinec 2009

Michael Jackson's fan day v Londýně

31. prosince 2009 v 16:50 | EllE |  NOVINKY//NEWS
23. ledna 2010 se v Londýně v O2 Aréně na místě plánovaných This is it koncertů odehraje speciální fanouškovská akce. Lístky stojí £22.25 pro dospělé a £19.75 pro děti do 16 let. Jsou k dispozici na ticketmaster. Lístek vás opravňuje navštívit speciální výstavu Michaela Jacksona, vystoupení jednoho z nejlepších imitátorů Naviho nebo např. slevu na nákup věcí spojených s Michaelem.


Michael je nejprodávanějším umělcem roku 2009

31. prosince 2009 v 16:49 | EllE |  NOVINKY//NEWS
Michael Jackson si může připsat další rekordy. Stal se nejprodávanějším umělcem roku 2009. Prodejnost všech jeho alb dosáhla výše 29 miliónů kopií po celém světě. V prodejnosti alb se Michael v žebříčku umístil takto:

#5 Thriller: 4 milióny kopií
#6 Number Ones: 3,6 mil.
#11 This Is It: 3,1 mil.
#13 The Essential: 2,9 mil.
#19 King Of Pop: 2 mil.
#20 Bad: 2 mil.
#24 Dangerous: 1,7 mil.
#25 Off The Wall: 1,7 mil.

Michael je první umělec, který má 6 alb v top20 prodejnosti alb po celém světě, a 8 alb prodejnosti top25. Je nejprodávanějším umělcem v USA a jeho Number ones je v USA na 3. místě nejprodávanějších alb. Michael také kraluje internetovému obchodu. Je nejprodávanějším umělcem na itunes a na jiných serverech prodávajících muziku. Michael se stal nejrychleji stahovaným umělcem - lidé si za jeden týden stáhli přes milión placených mp3. This is it se stalo prvním dokumentem v historii, který dosáhl první příčky sledovanosti filmů po celém světě, a taktéž vydělal nejvíce peněz ze všech dokumentů a koncertů.

TV Barrandov odvysílá poslední koncert Jacksona

30. prosince 2009 v 15:59 | EllE |  NOVINKY//NEWS
Poslední koncert letos zesnulého krále popu Michaela Jacksona uvede na Silvestra, 31. prosince, od 19:00 v české premiéře TV Barrandov. Vystoupení v newyorské Madison Square Garden se uskutečnilo v září 2001 a bylo oslavou třicetiletého Jacksonova působení ve světovém showbyznysu. Právu to sdělil mluvčí TV Barrandov Janis Sidovský.

V devadesátiminutovém programu zazní Jacksonovy největší hity v originálních úpravách. Například skladbu Wanna Be Startin' Somethin zpívá Jackson společně Whitney Houstonovou a Usherem, Oscarem oceněná diva Liza Minnelliová vystupuje s gospelovým sborem v písni You Are Not Alone a nechybí Jacksonovy nejúspěšnější písně ABC, I'll Be There, Billie Jean, Black or White, Beat It či Man in the Mirror. "Tehdy ještě nikdo nemohl tušit, že Michael Jackson vystupuje na dvou vyprodaných koncertech před desítkami tisíc diváků naposledy," doplnil Sidovský.

IQ Michaela Jacksona je údajně 110

28. prosince 2009 v 9:00 | EllE |  NOVINKY//NEWS
Legenda, král popu, tak se přezdívá americkému zpěvákovi Michaelu Jacksonovi, který zemřel v roce 2009 na selhání srdce.

Jeho IQ hodnota je udávána 110, což je lehce nadprůměrné. Nicméně jiné zdroje uvádějí i vyšší čísla. Není známo, jestli zpěvák někdy nějaký IQ test podstoupil.

Život a kariéra
Životopis Michaela Jacksona byl plný kontroverzí. V dětství jej týral otec, ale Michael později opakovaně tvrdil, že právě jemu vděčí za svůj úspěch.
V mládí vytvořili spolu se sourozenci skupinu "The Jackson 5", sólovou kariéru zahájil záhy nato. V roce 1982 vydal album Thriller, které se stalo nejprodávanějším albem všech dob.
Jeho diskografie zahrnuje deset studiových alb, velké množství kompilací a čtyřicet pět videoklipů - nejznámější jsou například Black or White, Thriller nebo Earth Song.
Během svého života byl dvakrát obviněn ze sexuálního zneužití nezletilého, první případ byl vyřešen mimosoudním vyrovnáním, ve druhém případě jej soud zprostil viny.
O jeho posledním turné byl natočen vysoce očekávaný film This Is It, který ukazuje Michaela v zákulisí velkých koncertů.

Jacksonovy děti tráví svátky u tety Janet

26. prosince 2009 v 13:10 | EllE |  NOVINKY//NEWS
Děti letos zesnulého Michaela Jacksona jsou sice v péči své babičky, letošní svátky ale tráví u tety Janet. A světoznámá zpěvačka se jim je snaží zpříjemnit, seč může. Nakoupila jim hromadu dárků za desítky tisíc dolarů.

"Budou to sice tiché Vánoce plné vzpomínek na Michaela, ale Janet ví, že by si to tak její bratr nepřál, že by chtěl pro své děti především zábavu, a tak jim připravila hromadu dárků," píše britský tisk s odvoláním na Jacksonovu rodinu.

"Michael miloval Vánoce. Byl jako velké dítě a teď za něj převzala štafetu Janet. Za stromečky a dárky ve stylu, v jakém je miloval Michael, musela utratit desítky tisíc dolarů. Pětadvacátého prosince ráno musel být jeho dům od střechy až po sklep plný dárků," řekl jeden z Michaelových příbuzných.

Michael po sobě zanechal tři sirotky - dvanáctiletou Paris, třináctiletého Prince Michaela I. a sedmiletého Prince Michaela II.

Co si o Michaelu Jacksonovi myslí české celebrity?

24. prosince 2009 v 7:00 | EllE |  Videos
Velice moudré názory našich celebrit si můžete poslechnout zde: http://www.barrandov.tv/jackson/video. Naprosto s nimi souhlasím a děkuji Markétě, že se o odkaz se všemi podělila a poslala do do diskuze.

Michaela Jacksona sledovala FBI od roku 1992

23. prosince 2009 v 12:03 | EllE |  NOVINKY//NEWS
FBI odtajnila 300stránkové záznamy o Michaelovi, které vedla od roku 1992. Mnoho stránek se týká nějakého šíleného muže, který Michaela sledoval a vyhrožoval zabitím prezidentovi a také tvrdil, že spáchá sériové vraždy. Muž byl později zatčen. Zbytek dokumentu tvoří záznamy od roku 2003, kdy se zapojilo i FBI do vyšetřování údajného zneužívání dítěte Michaelem.

Z dokumentu je jasné, že na Michaela nebylo nic nalezeno. FBI monitorovala Michaela přes 10 let a za tu dobu nenašla jediný důkaz. Podle Michaelova obhájce z té doby, Thomase Mesereau, "Michael nebyl žádný kriminálník a nebyl pedofil. Vyšetřovalo ho tolik agentur, FBI nebyla jediná, a nikdo nic nenašel. To jen znovu dokazuje, že byl nevinen."

Dále z dokumentů vyplývá, že po zatčení Michaela v roce 2004 se úřady obávaly teroristického útoku na soudní budovu, ve které se odehrával proces. Díky obrovskému zájmu médií by byli snadný cíl.

Will.i.am o novej skladbe s Michaelem Jacksonem

21. prosince 2009 v 18:49 | EllE |  NOVINKY//NEWS
Frontman kapely Black Eyed Peas, Will.i.am, sa vyjadril pre francúzske rádio, že na novom albume BEP bude i dosial nezverejnená skladba, ktorú nahral s Michaelom Jacksonom.

Free Image Hosting at www.ImageShack.us

Michael poslal Vánoční video vzkaz

21. prosince 2009 v 12:30 | EllE♣ |  Archív
Michael poslal vánoční pozdrav dětem z Německa.
Můžete si ho stáhnout zde:
http://lifestyle.t-online.de/life/peop/top-/ar/CP/ar-michaeljackson.html=
Překlad:

"Dobrý večer děti a veselé Vánoce. Když tvořím hudbu, doufám, že daruje radost mnoha lidem. Když se to stane, jsem velmi šťastný. Dávání radosti dělá člověka šťastným. Bohužel je zde velmi mnoho dětí, které nejsou šťastné. V Německu, i v jiných zemích. Během Vánoc je to pto tyto děti velmi těžké, protože právě přes Vánoce vidí, co jim chybí. Pro někoho je to jen malý dárek, pro někoho to může být teplé jídlo, pro někoho možná rodina a pro někoho jen troška lásky. Proto potřebuji vaši pomoc. Pojďme pracovat spolu a pomožme těmto dětem. Pojďme říct osamoceným, že nejsou sami. Tento rok k vám, dětem z Německa, mluvím jen já a posílám vám nějaké dárky. Pokud mi pomůžete, tak možná příští rok to uděláme i pro jiné země. Budeme společně mluvit - možná zpívat - a společně darujeme dárky. Pojďme myslet ve velkém. Pojďme najít více lidí, kteří se k nám přidají. Tady, po celé Evropě a pak po celém světě. Můžeme to dokázat! Všem dospělým lidem bych rád vzkázal: Mnoho věcí se nám zdá důležitými. Někdy si myslíme, že my jsme důležití. Ale nejsme. Nic není důležitějšího než naše děti. Ony jsou naše budoucnost. To ony jednou můžou zachránit svět. Je vaše povinnost tu být pro ně, radit jim, motivovat je. A milovat je. Pojďme je povzbuzovat, aby dosáhly svých snů. A pojďme se jako rodiče, přátelé a příbuzní postarat o to, aby jejich sny byly dobré. Těším se na nový rok, na práci s dětmi a na založení organizace, která bude pomáhat jiným dětem. Slibuji vám, když půjdete s námi, budete se cítit dobře a bude legrace. Veselé Vánoce. Miluju Vás."

21/12/2002Největší celebrity promluvily o Michaelovi, ještě během jeho života - drufá část

21. prosince 2009 v 7:00 | EllE |  Celebrity o M.J.
Zpěvák Paul McCartney se v nedávném rozhovoru pro italský časopis rozpovídal: "Michael byl muž nepřipravený na život, protože jeho životem byla hudba. On nechodil, ale tancoval. Nemluvil, jen zpíval. Jeho rady hudebníkům nebyly technické, ale poetické. Říkal věci jako: když zahraješ na to piáno, nehraj to tvrdě, představ si, jako bys měl za zády nádherný západ slunce a uvidíš, že to bude znít úplně jinak."

"Je neuvěřitelný. Je to génius. Už jen tím, že jsem byl ve stejné místnosti, jsem dosáhl všeho, čeho jsem chtěl v životě dosáhnout... Ta aura... jeho aura je tak neuvěřitelná. Způsob jeho myšlení... někteří umělci uvažují regionálně, jiní národně, já jsem uvažoval mezinárodně. On myslí planetárně. Je na jiné úrovni!" Akon (zpěvák)

"Když jsem se s ním osobně poznala, stal se kouskem mě samotné. Mám ho ráda především jako člověka." Yoko Ono

Posílejte hlasy Miru Šmajdovi!

20. prosince 2009 v 22:29 | EllE
Tvar SMS: STAR 12
Číslo: 906 06 13


On je pravá Superstar, která předvádí show!

Největší celebrity promluvily o Michaelovi, ještě během jeho života

20. prosince 2009 v 9:00 | EllE |  Celebrity o M.J.
"Michael je velkorysá, upřímná a citlivá lidská bytost, naplněná úžasným pochopením a velkou schopností lásky. Pokud je tohle divné, pak chci žít na jiné planetě." Karen Faye - make up artist a dlouholetá přítelkyně
"Michael je pravděpodobně více lidský než my všichni dohromady. Je to dobrý člověk." Rodney Jerkins


"Jakmile ho poznáte ze stránky, kterou ukazuje jen když je úplně sám a nemá kolem sebe všechny ty právníky a manažery, úplně se do něj zamilujete. To je ta jeho stránka, která je tak sladká a báječná, že mu neodoláte. Všichni se do něj vždycky úplně zamilovali." Courtney Sale Ross - producentka

Žádaným číslem loterie ve Španělsku je datum Jacksonovy smrti

19. prosince 2009 v 19:39 | EllE |  NOVINKY//NEWS
Nejžádanějším číslem tradiční vánoční loterie ve Španělsku se letos stalo 25.609, což je datum úmrtí amerického zpěváka Michaela Jacksona. Král popu zemřel 25. června 2009. Uvedla to agentura Ventura24, která se specializuje na prodej lístků loterie na internetu.

Španělé si mohou u vánoční loterie v rámci možností vybrat číslo, na které chtějí vsadit. Letos stejně jako každý rok mnoho Španělů sází také na "démonické" číslo 66.666. Vánoční loterie pojmenovaná El Gordo (Tlouštík) je ve Španělsku institucí, která 22. prosince spojuje po více než tři hodiny rodiny, přátele a kolegy v práci před televizní obrazovkou. S napětím sledují tah čísel. Vylosovaná čísla i číslo vítězného losu potom tradičně několik hodin vyzpěvují děti v uniformách madridské školy San Ildefonso, bývalého sirotčince. El Gordo má velkou tradici a účastní se jí kolem 80 procent Španělů, z nichž každý si koupí alespoň jeden tiket. Na rozdíl od jiných her v ní však nebere vítěz celý jackpot; smyslem je, aby se o výhru podělilo co nejvíce sázejících.Loni byly v této loterii, považované za jednu z nejštědřejších na světě, rozděleny více než dvě miliardy eur.

idnes.cz

Chris Brown tančí Thriller

19. prosince 2009 v 19:29 | EllE |  Videos
Zpěvák Chris Brown v rámci svého turné zatančil na píseň Thriller a poté zazpíval Michaelovu píseň Rock with you a Billie Jean.

Rozlučkový koncert s Jacksonem nebude, pořadatelé zkrachovali

19. prosince 2009 v 19:29 | EllE |  NOVINKY//NEWS
Fanoušci zesnulého zpěváka Michaela Jacksona se důstojného rozlučkového koncertu patrně nikdy nedočkají. Po odřeknutém koncertu u vídeňského zámku Schönbrunn byl kvůli likvidaci pořádající agentury zrušen i červnový termín pro Londýn. "Trapné," píše server deníku Österreich.

Jackson zemřel v červnu v nedožitých 51 letech na selhání srdce po předávkování léky. Rozlučkový koncert s ním se měl původně odehrát v září před vídeňským zámkem Schönbrunn. Pořadatelé z agentury World Awards Media (WAM) s Jacksonovým bratrem Jermainem ho ale dva týdny před jeho konáním zrušili, protože na vystoupení nezajistili slibované hvězdy. Většinový vlastník pořádající agentury WAM ji nyní podle serveru likviduje.Vyjádření představitelů firmy se listu nepodařilo získat. Na webu koncertu byla přístupná jen titulní stránka. Nefungovaly ani internetové stránky agentury.

Pořadatelé měli pro vídeňský koncert původně velkolepé plány. Server podotýká, že takové byly i ceny vstupenek. Nejlevnější vídeňský lístek měl stát v přepočtu asi 1 600 korun, nejdražší přibližně 13 200 korun. Média tehdy spekulovala o tom, že by se u Schönbrunnu s "králem popu" mohla loučit například Madonna či U2. Ohlášení účinkující, z nichž polovina nakonec odřekla, zůstali "daleko za očekáváním", uvedl server.

Jermaine Jackson a šéf agentury z neúspěchu obviňovali média. Tvrdili, že je samotné i akci líčila ve špatném světle. Slibovali, že na přípravu londýnského koncertu budou mít dost času a hvězdy na něj přivedou.

idnes.cz

Invincible - nejlepší album desetiletí podle čtenářů Billboard

17. prosince 2009 v 21:19 | EllE |  NOVINKY//NEWS
Michaelovo album Invincible bylo zvoleno lidmi za nejlepší album desetiletí, t.j. od roku 2000. Hlasovalo více než 170000 lidí. Zajímavé je, že ani nebylo předvoleno mezi alby, pro které mohli lidé hlasovat. Každý, kdo chtěl pro Michaela hlasovat, musel manuálně vypsat celé album a název interpreta. Tento úspěch byl ještě završen tím, že nově vydaná kompilace This is it obsadila místo druhé v anketě o nejlepší album roku 2009. Na vítěznou stránku se podívejte zde.

Branca a McClain chtějí zaplatit za své služby

17. prosince 2009 v 21:14 | EllE |  NOVINKY//NEWS
John Branca a John McClain, lidé, které ustanovil soud jako dohled nad majetkem Michael Jacksona, nyní žádají peníze za své služby, a to 5% z peněz, které majetek vydělal po smrti Michaela. Ve firmě Johna Brancy na tom pracuje mnoho lidí i 14 hodin denně zatím bez nároku na mzdu. Přitom spravovat tak velký majetek je podle nich jako řídit velkou nadnárodní firmu. Soudce sdělí svůj verdikt 4. ledna.

Lavelle Smith a jeho nová show

17. prosince 2009 v 21:13 | EllE |  NOVINKY//NEWS
Tanečník Lavelle Smith Jr., který s Michaelem připravoval turné Bad, Dangerous a This is it, teď právě připravuje v Anglii televizní show s názvem Move Like Michael Jackson (Hýbej se jak Michael Jackson). S Jermainem Jacksonem a zpěvačkou Jamelie společně vyberou nejlepšího tanečníka, který bude mít výsadní právo tancovat příští rok na připravovaném koncertu pro Michaela (ten koncert, který měl být původně ve Vídni, ale byl zrušen). Lavelle k tomu říká: "Po celé Anglii jsme vybírali tanečníky a vybrali jsme 16 úžasných lidí. Z nich vybereme do finále čtyři tanečníky. Hledáme talent, který by byl schopen zachytit tu vášeň, kterou Michael do tance promítal. Michael Jackson byl úžasný tanečník, tak talentovaný. Ale on také tvrdě studoval svůj tanec. Koukal na staré filmy, snažil se učit od jiných velikánů. Stával před zrcadlem a hodiny dotahoval nějaký pohyb k dokonalosti. A s takovou oddanostní tanci to pak musí vypadat dokonale."Jacksonovi bratři jedou v roce 2010 na turné

14. prosince 2009 v 21:20 | EllE |  NOVINKY//NEWS
Marlon Jackson, Tito Jackson, Jackie Jackson and Jermaine Jackson se vydají na světové turné ke 40. výročí skupiny Jackson 5. Bez Michaela už ovšem nebude jejich jméno skupiny stejné. Spekuluje se o názvu Jackson 4. Na koncertech budou zpívat své staré hity.