♦Michael just went to heaven to teach God how to moon walk.♦

Michael Jackson rozhovor se Steviem Harveym, 2002

8. září 2009 v 15:26 | EllE• |  Interviews
Steve Harvey je moderátor jednoho amerického rádia a má svou show v televizi nazvanou Kings of comedy. S Michaelem udělal přes telefon dlouhý a velmi zábavný rádiový rozhovor. Tady si můžete poslechnout interview v angličtině a tady je kompletní překlad:

Steve Harvey = SH
Michael Jackson = MJ
Ostatní = CHSH: Tohle je ten úplně nejlepší telefonní rozhovor v historii tohohle rádia. Je to větší než kdyby nám volal prezident Clinton, dámy a pánové, na telefonu máme, sepněte všichni ruce a ukažte svou lásku Králi popu! Michael Jackson. Slyšíte mě? Slyšíte? Vy si myslíte, že lžu? Michaeli! (všichni křičí).

MJ: Steve?
SH: Jak se máš?
MJ: Wow! Jak se máš ty?
SH: Co je? Jak se cítíš?
MJ: Šel jsem spát brzo, abych mohl brzo vstát a mluvit s tebou. Jsem tvůj velký fanoušek, jak jsem ti řekl, viděl jsem tvou show Kings of Comedy - řekl jsi ten vtip o Titaniku a já si pomyslel, to je ta nejzábavnější věc kterou jsem kdy slyšel. Úžasné.

SH: Michael a já jsme se potkali ...
MJ: ... na ukázce videa.

SH: Ano, tento rok, pozval mě tam.
MJ: Na "Rock My World"

SH: Ano, správně. Neřekl jsem to nikomu, protože jsem to pokládal za soukromou věc, čistě mezi námi. Nevyšel jsem ven a nekřičel "Lidi, byl jsem na ukázce videa Michaela Jacksona!" Tenhle brácha mě tam pozval, potkal jsem jeho děti. Skvělé děti Michaeli!
MJ: Moc děkuji.

SH: Můžu ti vrátit ten kompliment?
Tvoje děti se vůbec nechovají jako malé rozmazlené bohaté děti!
MJ: Heh ok (směje se).


SH: Víš co myslím? Jsou vychované. Byli opravdu skvělé. Hrál jsem si s míčem s chlapcem a on vůbec nechtěl přestat, pořád mi ho házel zpátky, říkal jsem mu Prince, teď ti hodím pořádný míč, chytej .. Michaeli?
MJ: Ano?

SH: Hey chlapče, nemůžu ti říct, jaké to pro nás je, že jsi tady s námi...
MJ: Oh, Bůh tě ochraňuj. Jsi tak talentovaný, velmi zábavný, sakra, hrozně zábavný, nutíš mě křičet, když sleduju tvoji show (směje se).

SH: Něco pro tebe mám Michaeli. Mluvil jsem se svým asistentem .. vychází mi nové DVD, už ti ho posílá, ještě dneska to uslyšíš.
MJ: Oh to je skvělé! Děkuju! Děkuju!!!

SH: Oh, Mike Jackson je na telefonu, vlastně vůbec nevím na co se ho mám zeptat! Hey, Michaeli, jednu otázku to pro tebe mám.
MJ: Yeah?

SH: Když jsi na 30th Anniversary Special zpíval zase se svými bratry, měl jsi jeden velmi emocionální moment, klekl sis a zůstat tak. A tví bratři se na tebe dívali takovým tím "Hey Michaeli, no tak!" pohledem. Bylo to opravdové?
MJ: Vždycky je to opravdové. Modlím se, abych neplakal, ale vždycky většinou pláču. Víš, všechno se mi to vrací, když jsme byli malí, všechny ty věci ... a já se prostě složím a pláču. Snažím se to neukazovat divákům, ale nemůžu si pomoci.

SH: Já to viděl, chlapče. Myslel jsem, že je to opravdové. Když to lidé pozorují, vidí záblesk opravdového Michaela, toho, kterého znají jen jeho přátelé a já si myslel, že je to úžasný moment. Užil jsem si to, to byl můj nejoblíbenější okamžik na celé show! Řekl jsem, jestli se s tímhle bratrem budu bavit, zeptám se ho na to! Teď mě prosím nechej ti představit mé další hosty ve studiu. Shirley Strawberry a Dominique Deprima, protože tě hrozně moc chtějí pozdravit.
CH: Dobré ráno Michaeli!
MJ: Dobré ráno. Jak se máte?

CH: Skvěle!
MJ: Oh, to je dobře.
CH: Jsme tvoje velké fanynky!

MJ: Oh děkuji mnohokrát, oh...
CH: Milujeme tvoje album...
MJ: Díky

SH: Yeah nové album, Michaeli.
CH: Opravdu ho milujeme.
MJ: Děkuju.
CH: Break Of Dawn, pořád si tuhle pouštím. (smějí se)
MJ: Oh...

SH: Hey Michaeli, poslouchej. Minulý týden jsme tu měli OJś a mluvili jsme o tvém novém albu. Říkali, Mike nám pustil Rock my world a potom řekl, počkejte, to ještě není všechno a pustil Butterflies. A Butterflies, chlapče, Butterflies já v rádiu pouštím ráno nejméně 2x.
MJ: Heh!
CH: To je správné!
SH: Hey Miku, jak jsi přišel na písničku Butterflies?
MJ: Hmm, Butterflies ... s touhle přišly ty dvě dívky, se kterýma jsem pracoval. Myslím, že jsou z Anglie, jsou to černé britské dívky, moc talentované, skoro celou ji napsaly. Bylo to něco co jsem měl opravdu rád. Udělali jsme to a nakonec to skončilo na albu. Udělali jsme přes 100 písniček, tak 20-30 z nich jsem měl opravdu rád.

SH: Wow! 100 písniček?
MJ: Yeah, vlastně to tentokrát bylo více než 100...

SH: Hey Michaeli, vím, že nejsi ten typ, ale já to udělal. Šel jsem za Usherem a Sisqo a řekl jim "Oblečte si svoje triko! Michael je zpátky! Sundejte tu rukavici! Král se vrátil! Hele, my jsme tví opravdová fanoušci, my všichni, i ti lidé dole v ulicích. Navštěvoval jsem dokonce i vězení různě po Státech a jeden z těch vězňů mi řekl, Steve, až budeš jednou mluvit s Michaelm, řekni mu, že tady posloucháme jeho muziku už mnoho let! (v pozadí hraje "You rock my world").
MJ: Wow, to je krásné...

SH: Bratře, nevím, jestli ti někdo řekl děkuji za celé ty roky. Za všechnu tu hudbu, kterou jsi nám dal. Je v našich srdcích navždy. Nevím, jestli ti za to někdy poděkoval...
MJ: Ohh, díky, to je nádherné ... víš, není lehké být v mé pozici, protože o mě koluje tolik zvěstí a žádná z nich není pravdivá. Je to hrozně těžké, protože mám kolem sebe pořád nějaké bulvární novináře, kteří lžou a závidí. Takže až si o mě zase něco přečtete, nevěřte tomu, je to lež. Měli bychom to všechno spálit ... já chci jen sdílet svůj talent, nechci nikomu ubližovat ...

SH: Máš pravdu, a víš co? Mluvil jsem s tvojí mámou ...
MJ: Je úžasná ...

SH: Řekl jsem jí, že udělala kus práce vychovat tak talentované děti a ještě k tomu udržet rodinu pohromadě. A ona mi poděkovala za všechno hezké co o tobě říkám v éteru. Řekl jsem jí, že tady je plno lidí, kteří tě milují a cítí, kteří si přejí tě cítit více ...
MJ: Děkuju. Nedělám rádiové rozhovory často, vlastně nikdy, tohle je moje první ...a jsem rád, že ho dělám s tebou. Byl jsi ke mě vždycky tak milý, lidé mi říkávali: Je tam takový kluk, jmenuje se Steve ... pak jsem viděl Kings of Comedy a řekl jsem si, ten je opravdu skvělý, od těďka jsem jeho fanoušek... (v pozadí hraje "Billie Jean").

SH: Zavolal jsi mi a já se s z toho skoro zbláznil ... hey, Miku, co je Never Never Land? Můžeš to objasnit našim posluchačům?
CH: NEVERLAND

SH: Neverland? Oh, myslel jsem, že to byl Never Never Land...
MJ: No, je v pořádku, pokud to chceš nazývat Never Never Land. Je to úžasné místo k relaxaci, k osvobození mysli a k vyčištění srdce a duše. Když se dostaneš k branám Neverlandu, je to úžasné, tiché milující místo s jezírky, trávou ...

SH: Jak je Neverland velký?
MJ: 3000 akrů.
CH: To zní jako ráj!
SH: 3000 akrů? Mám 70 akrů v Texasu a myslel jsem si, že jsem král!
MJ: No, musel jsem si nějak vynahradit své dětství. Jsou tam takové ty dětské věci. Neverland je pro všechny, přes 11 let k nám chodí nemocné a hendikepované děti ...

SH: Wow
MJ: Ano, vždycky jsem to dělal. Nikdy jsem nechtěl, aby to přilákalo pozornost novinářů, protože charita pochází ze srdce, neříkáš podívej se, co dělám! Jednoho dne se tu můžeme setkat a říct si ahoj.

SH: Ahh, to by bylo skvělé! Pro každého, kdo si teď zapl rádio, máme tady rozhovor s Michaelem Jacksonem! Je to jako bomba, je to bombovní interview! Jednou mi tu volal prezident Clinton z Air Force One a nemělo to takový dopad, věř mi Miku ...
MJ: Mám ho rád.

SH: On a Michaelo...(SH se směje a imituje několik Michaelových písniček, Michael z toho chytá hysterický záchvat smíchu)

SH: Mám na drátě Krále popu! Jsem král! Hey, Miku, pozval jsi mě do Neverlandu, ale nech mě říct tohle. Já a moje žena máme nadaci pro děti z chudých rodin z LA a snažíme se jim dát knihy do školy, všechny ty základní potřeby... věřil bys tomu? Vešel jsem k nim do třídy a oni měli pro 38 žáků jen 23 stolů a 8 knih!( V pozadí hraje "Don´t stop till you get enough").
MJ: Wow!

SH: A to mi zlomilo srdce! Takže místo mě v Neverladnu bychom mohli sehnat nějaký autobus a někam ty děti vyvézt! Oni nikdy nic neviděli!
MJ: Správně! Tohle uděláme! Byl bych víc než rád, kdybych to mohl udělat.

SH: Dělali jsme takovou anketu mezi dětmi ze školv LA a někteří z nich nikdy neviděli Beverly Hills ...
MJ: Wow!...

SH: Bylo by to skvělé.
MJ: Jistě.

SH: Hey, Miku! Nové album je venku! Jmenuje se Invincible!!!
CH: A je velmi dobré!
MJ: Díky

SH: Nevolá tady, aby ho propagoval. Je to prostě můj brácha.
CH: Děkujeme ti za všechno Michaeli! Jsme tvoji velcí fanoušci.
MJ: Díky, Bůh vás ochraňuj.

SH: Chtěl bych vám venku říct, že tenhle brácha na telefonu byl mým bráchou celou tu dobu, nezávisle na tom co říkají média. Jsou hnusné, tisknou jenom lži. ... tenhle kluk je jedním z nejhodnějších lidí v branži, prošel si dlouhou cestu a nikoho nezranil. Hey, Miku, mám kamarády na nízkých místech, když budeš potřebovat, přijď sem, když ti bude bulvár lézt na nervy, zatočíme s ním, spálíme ho! (V pozadí hraje "Wanna be startin somethin").
(Steve vypadá, že se zbláznil, mluví nesrozumitelně)
MJ: Dobře, uděláme to.

SH: Vážně Miku, znám pár drsných chlápků, co s nimi můžou zatočit ...
MJ: Yeah, jsou odporní, hlavně ty plátky, co sami sebe pokládají za důležité jsou jenom bulvár.

SH: Yeah, taky jsem to četl..
MJ: Yeah, ti jsou horší.

SH: Je skvělé, že tě teď může slyšet tolik lidí! Pro mnoho lidí tolik znamenáš!
MJ: Díky.

SH: A chtěl bych říct něco speciálního, protože mnoha lidem to nedochází ... ale musím ti něco říct ... znamenáš mnoho pro černé lidi ...
MJ: Wow

SH: Protože ty jsi opravdu udělal něco pro minority v téhle zemi, dotýkáš se nás svou muzikou a to všechno jsi udělal a reprezentoval černé lidi.
MJ: Jsem hrdý na svoje dědictví.

SH: No tak chlapče, řekni to ...
MJ: Jsem na to hrdý, jsem hrdý, že jsem černý. Jen doufám, že jednoho dne mě lidi uvidí takového, jaký jsem. Jako milujícího a mírumilovného muže, který chce dělat nezapomenutelné písničky a film, víš, to je všechno, co chci dělat. Chtěl bych být světu radostí.

SH: Ale to děláš! Děláš to už dlouhou dobu! Říkám to ... Sisqo, Usher, oblékněte si svá trička (Michael se směje), Mike je tady! Král popu je zpátky!
CH: Michaeli on je šílený!
SH: Michael Jackson, Steve Harvey, ranní show. Tolik tě milujeme!
MJ: Miluji vás více.

SH: Hey bratře, posílám ti lásku, zase nám zavolej!
MJ: Mám vás rád .. a děkuju vám.

SH: Ukažte lásku tomuto jedinému Králi popu!
MJ: Mám tě rád.

SH: Taky tě mám rád chlapče.
(Rozhovor utišen písní "Butterflies")
 

8 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Yummy*Peach[luciq-dc] Yummy*Peach[luciq-dc] | 8. září 2009 v 16:01 | Reagovat

"SH se směje a imituje několik Michaelových písniček, Michael z toho chytá hysterický záchvat smíchu"...pane bože u toho taky dostávám výtlem!!!dokážu si ho představit jak se tlemí úplně na "totálium"..:D:D:D:D

2 Cll Cll | 8. září 2009 v 16:19 | Reagovat

Neobjevil se mi oidkaz, je to možné? Nebo to je někde, kde jsem nehledala? :(

3 Lady-pop&Michelle Lady-pop&Michelle | Web | 8. září 2009 v 16:21 | Reagovat

to je skvělý rozhovor

4 EllE EllE | Web | 8. září 2009 v 17:44 | Reagovat

[2]: Jaký odkaz?

5 Cll Cll | 8. září 2009 v 17:55 | Reagovat

Ell, chtěla jsem si poslechnout rozhovor v angličtině, kde to najdu? Přklad je super, jen to slyšet.... Nevímm Děkuji

6 EllE EllE | Web | 8. září 2009 v 18:03 | Reagovat

Aha, ty chceš ten rozhovor na videu?
http://www.youtube.com/watch?v=GlUNUQLNcuM
Ten rozhovor je myslím přes telefon

7 EllE EllE | Web | 8. září 2009 v 18:04 | Reagovat

[6]: Další části máš v nabídce vedle videa, klasicky.

8 Cll Cll | 8. září 2009 v 18:12 | Reagovat

[7]: No moc děkuji!!!! JSi super! Moc ráda sem chodím!

9 EllE EllE | Web | 8. září 2009 v 18:15 | Reagovat

[8]: Není zač :)

10 Yummy*Peach[luciq-dc] Yummy*Peach[luciq-dc] | 8. září 2009 v 18:28 | Reagovat

[6]: páni tys to překládala z těchhle videí? si úžasná..!!

11 miška.hanuška miška.hanuška | Web | 8. září 2009 v 18:43 | Reagovat

Moc hezký to rozhovor xDD

12 kiwi kiwi | 8. září 2009 v 23:40 | Reagovat

Takové nadšení v hlase, nádhera :-) Myslím, že Michaela tohle nabylo hooodně moc pozitivní energií.

13 prcinecka prcinecka | E-mail | 10. září 2009 v 14:14 | Reagovat

Paráda,díky za překlad.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama