♦Michael just went to heaven to teach God how to moon walk.♦

Michael Jackson rozhovor s Gold Girl

9. září 2009 v 15:30 | EllE• |  Interviews
GG - Gold Girl
MJ - Michael Jackson
GG: Vidíš se nejvíce jako muzikant, bavič nebo podnikatel?
MJ: Nejspíš jako všechno dohromady protože rád bavím lidi. Stávám se otrokem rytmu, protože tanec je interpretací zvuku, takže se sám stáváš zvukem... ale nezabývám se minulostí. Vždycky jsem si říkal, že se budu co nejvíce učit o financích, investovat peníze, šetřit. Kdo ví, co přinese budoucnost?

GG: Chtěl by si, aby si tě lidé pamatovali jako skvělého baviče?
MJ: Miluju filmy a umění - a architekt je bavič, ten člověk co postaví kolotoč je bavič, přesně ví, kde postavit sloup a jak se lidé budou na jeho atrakci bavit. Přinutí tě zakřičet "oh můj Bože", předtím než se spustíš dolů. Je to to samé jako udělat nějakou show a tancovat.

GG: Je pro tebe přítěží být jedním z nejvíce poznávaných hvězd světa?
MJ: Nikde na světě nemůžu jít a mít soukromí. To co bolí nejvíce je, že je vám vaše soukromí odebráno. Vyjádřím to takhle - žiješ v akváriu. Snažím se převlékat do různých převleků, ale lidé je všechny znají, je to těžké, velmi těžké.

GG: Jaké převleky používáš?


Tlusté obleky, falešné zuby, afro, brýle, make up ... všechno. Chci si prostě sednout mezi lidi a cítit co cítí oni před nějakou show.

GG: A nepoznají tě?
MJ: Někdy ano. Ze začátku ale ne. Pak se mi zadívají do očí ... dívky jsou velmi chytré, víš? Kluka můžeš zmást mnohem lépe než dívku. Ženy si to prostě umějí dát dohromady. Ví, jakým způsobem se hýbu, jak chodím, způsob mých gest. Vždycky když slyším "Podívej se jak ten muž pohnul svou rukou", pomyslím si jen "oh ne".

GG: Kdyby jsi byl jeden den v Londýně neviditelný, co by jsi udělal?
MJ: Oh boy. Koho bych zfackoval? Nech mě přemýšlet ... (směje se) ... Myslím si, že bych našel jednoho z těch paparazzi a nakopl bych mu zadek ... něco ve stylu moonwalku. Opravdu bych je rád shodil z těch skůtrů, na kterých mě pronásledují. Vytrhnout jim ty jejich foťáky z ruky. To mě tak zlobí! Dostal bych je první, yeah. Dohánějí mě k šílenství, prostě se jich nemůžu zbavit.

GG: Kdo tě nejvíce inspiroval a s kým se ztotožňuješ?
MJ: Nejspíš Walt Disney, protože když jsem byl malý, vyrůstal jsem v dospěláckém světě. Vyrůstal jsem v nočních klubech a celé noci pozoroval striptýz. Viděl jsem lidi, kteří se chovali jako prasata. Proto si teď nahrazuji věci, které jsem nikdy neměl. Když přijdeš ke mě domů, uvidíš, že tam mám kolotoče, kino, zvířata. Miluju zvířata - mám slony, žirafy, lvy, medvědy, hodně druhů hadů. Dělám všechno to, co jsem si dříve nemohl dovolit. Nikdy jsem jako malý neměl Vánoce, nikdy jsem nepřespával u kamarádů, nechodil jsem do školy, vyučovali mě na turné soukromí učitelé. Bylo to těžké. Ztotožňuji se s Shirley Temple. Potkal jsem ji v San Franciscu, přisedl si k ní ke stolu a plakal jsem. Zeptala se: "Co se děje Michaeli?" a já na to "Miluju tě. Chtěl bych být s tebou častěji!" A ona na to řekla "Ty jsi jeden z nás, viď?" a já odpověděl "Ano, jsem". Někdo se zeptal, co tím myslí a ona odpověděla: "Michael ví, co tím myslím". Věděl jsem přesně, co tím myslela - když jsi dětská hvězda, lidi nechtějí, abys vyrostl, chtějí, abys zůstal malý navždy. Nechtějí, abys pracoval i jako dospělý.

GG: Řekni mi víc o věcech, které tě zajímají, třeba zábavní parky. Co je na nich takového, že tě přitahují?
MJ: Moje nejoblíbenější věc na zábavních parcích je - a mám o nich celkem dobrý přehled, procestoval jsem je kolem světa několikrát - dívat se na lidi, jak tam přicházejí se svými rodinami a prostě se dobře baví. Většinou nemůžu chodit do zábavních parků přes den a tak tam chodím v noci. Je to jako procházet se městem duchů.

GG: Slyšela jsem, že máš nějaké plány s parkem v Las Vegas?
MJ: Mám mnoho projektů ve Vegas ...už v minulosti jsem se snažil tohle město demograficky rozšířit. Když jsem byl malý, bylo mi asi tak 8 a mí bratři a já jsme jeli do Vegas, nesměli jsme navštívit žádné kasíno, protože tam byl dětem přístup zakázán. Tak jsme zůstávali na pokoji a nudili se. Bylo tam jen jediné místo pro děti - Circus Circus. Když jsem byl starší, často jsem jezdíval do Vegas na koncerty a říkával jsem si, že to není fér, že se tu děti nebaví a tak jsem vymyslel pár nápadů a dal se dohromady s několika vlastníky hotelů. Teď je to jako království pro rodiny s dětmi.

GG: Kdo jsou tví oblíbení lidé?
MJ: Mám rád lidi, kteří přispěli k celkovému štěstí ostatních - od Walt Disney k Martin Luther Kingovi. To jsou lidé, kteří přinášeli světlo, kteří se opravdu zajímali o děti a rodinu, o lásku. To přesně se snažím vyjádřit ve svých písních. Kdybys šla na můj koncert, uvidíš 200.000 lidí, kteří drží svíčky a společně říkají "Chceme zachránit svět" a "Milujeme tě" - Od Ruska po Německo, od Polska po Afriku, všude je to stejné. Lidé pláčou ve stejný čas a ve stejný čas se dojmou.

GG: Byl Fred Astaire tvůj přítel?
MJ: Ano. Byl to můj soused. Vídával jsem ho každý den, když jsem jezdil na své motorce. Vždycky mi říkával "Ty budeš jednou velká hvězda" a říkal "ty jsi nejlepší". Já mu na to odpovídal "Ne, to ty jsi nejlepší". Pamatuji si, když jsem poprvé zatančil moonwalk. Fred mi po představení volal domů a křičel do telefonu, že to bylo to nejlepší představení, jaké kdy viděl. Řekl "Michaeli, ty jsi jim nakopal zadky! Ty se tedy umíš hýbat!" A já mu na to odpověděl "Nepotřebuji už žádnou cenu, když jsi mi tohle řekl ty". Fred Astaire mi řekl, že miluje moje vystoupení a to byla ta největší cena, kterou jsem mohl kdy dostat.

GG: S kým by jsi rád pracoval, kdyby jsi měl tu možnost?
MJ: Kdybych si mohl opravdu vybrat, byl by to Charlie Chaplin, kterého miluju. Laurence Oliver byl génius. S těmito dvěma lidmi bych rád pracoval. A taky s králem, kterým je Brando.

GG: Ve tvém posledním klipu si zahrál Marlon Brando. Jaké to je, pracovat s ním?
MJ: Brando je můj velký přítel. Je přesně jako já. Nechodí moc do společnosti. Přichází do Neverlandu nebo do jednoho z mých domů na Mulholland Drive nebo jede na Tahiti. Jeho starší syn pro mě pracoval přes 20 let a jeho další syn se mnou chodil na střední školu. Brando je chytrý. Vždycky, když se mnou pracuje, říká "Vím přesně, na jaké knoflíky zatlačit, abych z tebe dostal emoce". A to je pravda - zná mě moc dobře. Je to génius. Je to král. Je poslední ze své generace. Je to briliantní muž a milý člověk. Mám ho moc rád a pokládám ho za svého dobrého přítele.

GG: Zahrál sis taky v Mužích v černém II, byla to legrace?
MJ: Ano, to byla, protože jsem se představil jako někdo úplně nový.

GG: Koho ve své profesi nejvíce obdivuješ?
MJ: Robert de Niro je skvělý, je to herec mnoha tváří. Může hrát všechno - od komedianta k psychopatickému vrahovi ... prostě všechno. A taky obdivuji všechny skvělé tanečníky.

GG: Kdo by byl tvá ideální žena a proč?
MJ: Herečka? (směje se). Mohli by jsme spolu udělat nějaký film, to by se mi líbilo....

GG: Objevují se nějaké zprávy, že se chystáš předvést svůj moonwalk na měsíci. Je to pravda?
MJ: (směje se) Je na tom něco pravdy. To je všechno co řeknu.

GG: Přeplatil jsi Paul McCartneyho za Beatles katalog. Co na něm bylo tak důležitého?
MJ: Ne, to jsem neudělal - on ho nekupoval. Katalog byl na prodej a mě se líbil, tak jsem ho koupil - jako koupě nějakého umění.

GG: Řekni mi něco víc o tvé vášni pro dětské charity. Jaké organizace podporuješ?
MJ: No, mám svou vlastní charitu pro děti, jmenuje se Heal the world a vždycky, když udělám nějaký koncert, určitá suma jde vždy do Heal the world - na sirotčince, nemocnice, děti, které potřebujou nějaký orgán - najdeme je a zaplatíme za operaci. Na turné se snažím podpořit tolik organizací, kolik je koncertů.

GG: Co bys chtěl ve svém životě ještě dosáhnout?
MJ: Nikdy nejsem spokojený. Je tu tolik cest a tolik rozličných věcí, které bych chtěl dělat. Už jsem toho hodně dokázal, ale nemyslím si, že by toho bylo dost, proto si např. neschovávám své ceny doma. U mě doma neuvidíš ani jednu cenu. Všechny jsou ve skladu. Protože když je necháš, aby tě pohltily, myslíš si "Oh Bože, já to dokázal!..." Ale venku je o mnoho víc, čeho lze dosáhnout.
GG: Kdyby za tebou některé ze tvých dětí přišlo a řeklo "tati já chci být pop star", jakou nejlepší radu bys jim dal?
MJ: Nejlepší radou, kterou bych jim dal, by bylo pracovat tvrdě a být vždy připraven, protože být slavný není celou dobu jen radost. Když máš nemocnou kůži, čím víc jsi slavný, tím větším jsi terčem. Bulvár je hrozný, udělají všechno pro peníze. Nejsem takový, jakého mě vykreslili v časopisech. To oni jsou šílení. Vždycky říkám svým fanouškům "Budeme pálit bulvár, uděláme z něj velkou horu a pak ji zapálíme". Oni ví, že to, co o mě píšou, jsou blbosti. Jsou chytří.
GG: Chtěl jsi vždycky dělat film? Kdybys nebyl odmalička tak úspěšný, obrátil by ses k filmu dříve?
MJ: Ano, vždy jsem chtěl dělat filmy, ale dělal jsem muziku. Proto si teď chci vzít několik let volno a dělat filmy. Mám před sebou 6 skvělých filmů a potom se vrátím k muzice.

GG: Jaké nápady máš co se týká filmů?
MJ: Mám mnoho nápadů na věci, které lidi ještě nikdy neviděli. Nemůžu se dočkat, až je překvapím. To proto jsem založil filmovou společnost Neverland Pictures a moc se těším až začneme pracovat.

GG: Řekni mi něco víc o tom nápadu s vlkodlaky ve filmech.
MJ: Ještě jsem nečetl námět k filmu Wolfed - je to jeden z filmů, které má společnost natočí. Jsem rád, že budu pracovat se Sammy Leem, máme před sebou skvělé projekty. (pozn. BL: Sammy Lee, napsal Musci Box a má výhradní práva na MJ filmy).

GG: Tak mi řekni, jak by sis přál, aby si tě lidé pamatovali?
MJ: Jako osobu, kteřá přinesla světlo, únik. Taky jako hlas těch němých - dětí, protože je miluju. Žiju pro děti. Kdybych tu nebyl pro děti, vzdal bych to. Jsou malí géniové, víte? Opravdu jsou.

GG: Líbí se ti být otcem?
MJ: Je to moje nejoblíbenější pozice. Miluju to.

GG: Včera jsem tě viděla zvednout svou dceru, když spala . Prostě jsi ji zvedl a já mohla vidět ten blažený výraz v její tváři...
MJ: Oh, miluju své děti. Jacksonové mají mnoho dětí. Mám tolik synovců a neteří!

GG: Jaký máš vztah se svými bratry a sestrami?
MJ: Mám je rád. Když jsme spolu, smějeme se. Je to jako bych s nimi byl někdo úplně jiný. Prostě si užíváme a mluvíme o starých časech. Nejsme spolu tak často, jak bych chtěl. Jsme příliš zaneprázdněni prací. Vždycky něco děláme. Když jsem já doma, Janet je na druhém konci světa. Když jsme Janet a já doma, mí bratři jsou pryč.

GG: Jsi rodinný typ? Co rád děláš se svou rodinou?
MJ: S mojí rodinou? S mými dětmi? Mám rád, když spolu sedíme, mluvíme ... Každý den chodíme na procházku. Sedíme třeba u jezera a hážeme kamínky do vody a prostě mluvíme.

GG: Co si myslíš, že je nejsilnější formou lásky, kterou může člověk poznat? Cítil jsi ji někdy?
MJ: Wow, no já myslím, že to je spíš věc názorů. Cítil jsem tu nejhlubší formu lásky? Nevím, jaká by byla ta nejhlubší ... (dlouhá pauza) ... to je zajímavá otázka ... (několikrát zopakuje otázku). Miluju své děti. Hrozně moc. Vždycky se jim podívám do očí a řeknu, že je ... to je ta nejdůležitější věc.
 

9 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 angy tvoe SB které tě láfuje angy tvoe SB které tě láfuje | Web | 9. září 2009 v 15:34 | Reagovat

dobrej rozhovor a jinak jak se máš=)
máš icq dyžtak číslo pls

2 BÁRA BÁRA | 9. září 2009 v 17:14 | Reagovat

MICHAEL JE ČISTEJ A KRÁSNEJ ČLOVĚK

3 Monishka Monishka | E-mail | 9. září 2009 v 17:19 | Reagovat

[2]: souhlasím.. On je úžasnej :)

4 Yummy*Peach[luciq-dc] Yummy*Peach[luciq-dc] | 9. září 2009 v 17:43 | Reagovat

oh...jak on miloval své děti...se mi líbila ta otázka jak paris spala a on ji zvedl..:)

5 Jacksinka Jacksinka | Web | 9. září 2009 v 19:09 | Reagovat

O dobrej rozhovor no. JO a taky souhlasim s

[2]:
A mám otazku jestli bzs chtěl-a tak mi pisni komentik na blog, bylabych moc ráda,protože ten blog je nejleoší jaky jsme dotut viděla co je o MJ!!! Chci jen Ti říct, že máš superrrr blogisek!!!!!!

6 šenková petra šenková petra | E-mail | 9. září 2009 v 23:53 | Reagovat

Moc pěkný rozhovor-z kterého roku,prosím je tento článek?

7 Markéta Markéta | 10. září 2009 v 0:19 | Reagovat

[6]: myslím že 2002

8 šenková petra šenková petra | E-mail | 10. září 2009 v 0:34 | Reagovat

[7]: Děkuji za info.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama