♦Michael just went to heaven to teach God how to moon walk.♦

Srpen 2009

Nový dokument na DVD - ODKAZ KRÁLE POPU právě v prodeji

31. srpna 2009 v 19:00 | EllE• |  NOVINKY//NEWS
Vyšlo nové DVD o Michaelu Jacksonovi, dokument, který obsahuje i bonusy, které obsahují nezveřejněné záznamy těsně po smrti Michaela.Dnes jsem si DVD koupila a bylo poslední v obchodě, tak si pospěšte :)

Michael Jackson Home Movies, první část - PŘELOŽENO

30. srpna 2009 v 22:40 | EllE• |  Videos
Zapněte si titulky.Vedle trumpety, která představuje hlasitost je obrazovka a vedle ní šipka směřující nahoru.Na tu klikněte a pak klikněte na "zapnout popisky".Kdo byl Michael Jackson? Muž, který popřel Kunderu - nádherný článek

30. srpna 2009 v 19:50 | EllE• |  Speciál - ze života MJ
Praha - Michael Jackson zemřel a světem prudce rezonují emoce. Co zůstane po člověku, jehož náhlá (ale ne až tak překvapivá) smrt nenechá drtivou většinu lidí lhostejných?
Zanechal lidstvu desítky hitů, které definovaly moderní pop, ať už po stylové a zvukové stránce a které skrze videoklipy zásadně předurčily vizuální pravidla popkulturní komunikace. Zanechal po sobě status über-celebrity, status, který bude navždy brán jako meta, kterou dosáhnou jen ti nejvýjimečnější jednou za několik generací.
Někomu svými hity orámoval dětství a zcela jistě orámuje dětství mnoha lidí v příštích generacích. A když mluvíme o dětství, zanechal po sobě i tři děti, o jejichž životě víme spíše jen to, že byly dosud velmi extravagantní.

Michael Jackson - Who Is It - překlad by EllE © 2009

30. srpna 2009 v 18:59 | EllE• |  Texty&překlady

Dal jsem jí peníze
Dal jsem jí čas
Dal jsem jí všechno,
co v jednom srdci můžete najít
Dal jsem jí vášeň
celé své duše
Dal jsem jí sliby
a tajemství nikomu nepovězená

A ona mi navždy slíbila,
že jednoho dne budeme žít jako jeden
Dali jsme si sliby,
že začneme žít nový život
a ona mi v tom tajemství slíbila,
že mě bude navždy milovat.
Je tenhle slib tak nepravdivý??
Řekni, co budu jen dělat??

Tajná náhrávka ze zkoušek THIS IS IT - THE WAY YOU MAKE ME FEEL

30. srpna 2009 v 18:10 | EllE• |  NOVINKY//NEWS
Nemůžu si pomoct, ale tohle mě opravdu rozbrečelo.


Novinář Jonathan Margolis o dni Díkůvzdání s Michaelem a výchově jeho dětí - doporučuji

29. srpna 2009 v 18:20 | EllE• |  Interviews

Novinář Margolis popisuje ve svém dlouhém článku Den díkuvzdání, který strávil s Michaelem a jeho dětmi.

Článek:
Den díkuvzdání je největším dnem v amerických rodinách. U každého doma mají krůtu s přílohami a dýňový koláč. Před 2 roky jsem strávil svůj Den díkuvzdání u typické večeře, ale s velmi netypickou rodinou. Hostem u mých přátel v New Jersey byl také Michael Jackson s téměř 5letým synem Princem a 3letou dcerou Paris.

Ano, ten samý Michael Jackson, kdo, poté co houpal se svým synem z balkónu, je teď považován za nejhoršího otce pod sluncem. I přes jeho omluvu mi bylo řečeno, že kdyby se tohle stalo v naší zemi, byly by mu všechny 3 děti odebrány. Poté, co jsem strávil měsíce v jeho blízkosti, přišel jsem k jednomu diskutabilnímu závěru: Jackson vůbec není tak špatný otec, jak je teď portrétován. Nejenom to, ale Prince a Paris patří podle mě mezi velmi dobře vychované, nejméně zkažené a velmi dobře vyrovnané děti.

Dobře jsem obě Jacksonovy děti poznal. Četl jsem jim - Paris mi seděla na klíně a Princ vedle mě. Taky jsem Princi jednou vynadal, že mi přejel nohu plastikovým traktorem (odpověděl promiň a pak se rychle podíval na otce, jestli jeho "promiň" znělo dostatečně jako promiň). Tohle nebylo chování zkažených dysfunkčních dětí, jaké jsem očekával.Ale byly tu další překvapení. Podle všeobecného mínění žijí Jacksonovy děti v izolaci a je jim upírán kontakt s cizími dětmi. Já je ale viděl hrát si hodiny s jinými dětmi. Těmto dětem také údajně odebírají hračky poté, co si s nimi pohrají, aby se vyhnuly infekci. Ale já je viděl objímat a lízat plastikové hračky, které mají všechny děti. Také jsem byl na nákupu hraček, který byl ale rychle ukončen, protože bylo 7 hodin večer a dětem se blížil čas na spaní. Bylo jim dovoleno
koupit každému jen 1 hračku.

Michael Jackson - narozeninová párty + proslov k fanouškům

29. srpna 2009 v 17:30 | EllE• |  Speciál - ze života MJ
Michael se včera (dnes v noci) zúčastnil svojí narozeninové párty, kterou mu připravili američtí fanoušci. Měl velmi dobrou náladu, pronesl řeč a dokonce i zazpíval. Nejdříve pozoroval dění (vystoupení umělců a imitátorů), pak sám vešel na jeviště, kde hravě předvedl fanouškům malý striptýz (svlékl si triko). Pak řekl:

Michael: "Jsem naprosto dojatý a ohromený svými fanoušky - velmi vás všechny miluji. Přítomnost fanoušků, víra a loajalita mi dodaly sílu v těchto obtížných časech. Všichni jste mě inspirovali, abych pracoval tvrději. Přes všechny ty léta jste se stali mojí rodinou. Moje děti jsou i vaše děti ... naše děti. (V tomto bodě se odmlčel se slzami v očích.) Nikdy neztrácejte svou dětskou nevinnost. Moje narozeninové přání je společně dospět ke světlé budoucnosti. Těším se na to. Mám rád své nové poradce a můj tým, protože mají mé fanoušky na vrcholu svých priorit. Chtěl bych poděkovat všem fanouškům za jejich pomoc při svržení Tommyho Mottoly. Je to rasista a libuje si v ničení kariér. Nechci říkat jména. Díky vaší podpoře ho ze Sony vyhodili. Dali jste srdce dohromady a jste mojí armádou lásky...

Dav křičí "Martin Bashir sucks!"

Michael: "Kdo? Martin Bashir? Aha, je to krysa. Využil nás všechny. Porušil všechny lidské zákony". Sarkasticky dodává: "Ahh, Martin je táák milý..."

Dále mluví o neprofitové organizaci, kterou nedávno založil, s názvem "Jdi za svými sny". Za tím dodává:
"Slibuji vám, že budete hrdi na to, že jste mými fanoušky. Velmi vás miluju."

Na konci se přidává zpěvek k písni "We are the world".

Michaelův dort byl velký 7 stop a Michael z něj sám uřízl a snědl první kousek. Poté další kousek hodil do obecenstva s šibalským úsměvem a výkřikem "Food Fight!" (bitva)

Rok 2003 - v té době bylo Michaelovi 45 let


Michael reagoval na fámu - prý pomlouval fanoušky

29. srpna 2009 v 17:00 | EllE• |  Speciál - ze života MJ
Mým fanouškům,
Nedávno se objevila fáma, že pomlouvám své fanoušky. Zdrtilo mě, když jsem o tom slyšel. Jako umělec je pro mě největší odměnou vědět, jak loajální a podporující fanoušky mám. Nikdy bych se neuchýlil k takové věci. Jako ostatní obvinění, i toto je lež. Miluji své fanoušky a vážím si jich. Nikdy bych jejich podporu nepokládal za samozřejmou.
Jako vždy, máte moji nehynoucí lásku.
Michael Jackson

Všechno nejlepší Michaeli!

29. srpna 2009 v 11:00 | EllE• |  NOVINKY//NEWS
Dnes by bylo nejlepšímu baviči světa 51 let.Nebudu lhát a tvrdit, že už jsem s tím zcela smířena, ale ujišťuji se tím, že je doufám na lepším místě.Hlavně mě utěšují zprávy o jeho dětech, pokud jsou kladné.Doufám, že všechny Michaelovy peníze půjdou jeho dětem.
Pro mě je Michael hlavně vzor nesobeckosti, lidskosti, velkorysosti a zdroj lásky a energie.Miluju jeho hudbu, ale ještě mnohem více si vážím jeho samotného.Sice působí jak silný jedinec, ale když se o něj zajímate hlouběji zjistíte, že byl velmi citlivý, ale když se o něj zajímatá ještě, ještě hlouběji zjistíte, že byl velmi silný, chytrý a mazaný.
Rozhodně se sebou nenechal cloumat, jak o něm píší.Je mi líto, že dnes nemůžeme oslavit jeho narozeniny.Celý rok jsem se těšila, až 29.srpna půjdu na osobnosti.cz a uvidím Michael Jackson 51, bohužel...Také jsem se těšila na comeback, ale Michael ještě neřekl poslední slovo!Ještě jsme nic neviděli, jak vždy říkávál.A já mu věřím.Snad vyjde ještě nějaké CD s jeho nevydanými písničkami.


Michael, I don't know where you are, but I still wish you the best what you didn't have here in our world.I wish you peace and rest.God bless you.I love you!Loving Elleanor

Oficiální zpráva o smrti Michaela byla zveřejněna

29. srpna 2009 v 0:09 | EllE• |  NOVINKY//NEWS
Dnes byla zveřejněna tisková zpráva, ve které Ed Winter, vrchní koroner, zveřejnil příčinu smrti Michaela. Smrt byla klasifikována jako zabití, a to akutní intoxikace lékem Propofol a Lorazepan. Dále byly zjištěny léky Midazolam, Diazepam, Lidocaine a Ephedrine. Ty všechny mu nejspíš podal před smrtí doktor Conrad Murray. Celkové zpráva o pitvě Michaela však zůstává v utajení kvůli probíhajícímu vyšetřování.

Matkou Miáchaelova třetího potomka je zdravotní sestra z Mexika

28. srpna 2009 v 17:20 | EllE• |  NOVINKY//NEWS
Matkami všech Jacksonových dětí jsou zdravotní sestry. Jak uvedl magazín People, dosud neznámou matkou Jacksonova nejmladšího syna Prince Michaela II., přezdívaného Blanket, je zdravotní sestra z Mexika.

Ohledně původu malého Blanketa se spekuluje již delší dobu a až dosud nebylo jasné ani to, jestli je Jackson skutečně jeho biologickým otcem. Jistý byl jen fakt, že se jako Prince Michael Jackson II. narodil 21. února 2002 v nemocnici Sharp Grossmont v jihokalifornském La Mesa.
Děti Michaela Jacksona

Michael nebude pohřben ještě týden

28. srpna 2009 v 17:19 | EllE• |  NOVINKY//NEWS
Michael Jackson je po smrti už přes dva měsíce, vyšetřování však stále nebylo uzavřeno a tělo přes divoké spekulace některých médií není pohřbené.
Rodina původně plánovala soukromý obřad na den nedožitých zpěvákových jednapadesátých narozenin, které připadají na tuto sobotu. Podle posledních zpráv na Jacksonových oficiálních stránkách nakonec obřad proběhne až ve čtvrtek 3. září večer. Bude soukromý, jen pro rodinu a blízké přátele.
Ostatky budou uloženy na jednom ze hřbitovů společnosti Forrest Lawn, jež se stará o pohřby hollywoodských celebrit a chrání místa jejich posledního spočinutí před fanoušky. Jackson bude pohřben na vůbec prvním hřbitově Forrest Lawn, který se nachází v kalifornském Glendale.
Michael Jackson na fotografii z letošního březnaRozhovor s nejlepším tureckým básníkem o Michaelu Jacksonovi

27. srpna 2009 v 22:00 | EllE• |  Celebrity o M.J.
Oblíbený turecký básník Aziz Dogdu obhajoval Michaela v nedávném rozhovoru pro Kanat Literature Magazine. Aziz Dogdu je první turecký umělec, který byl uveden do Americké společnosti básníků.

Otázka: Který váš idol vás inspiroval nejvíce?
Aziz: Pro mě existuje jen jediný idol. Je to Michael Jackson. Jeho postoj, vize života, nevinnost a umělecká kvalita mi poskytuje inspiraci. Snažím se být jako on. Přál bych si mít tak skvělé fanoušky.
Otázka: Michael může být králem popu, ale jeho éra už nejspíš skončila.
Aziz: Pro mě bude navždy ten nejtalentovanější umělec a jeho éra neskončí nikdy. Jeho nové album Invincible mě hodně inspirovalo. Hlavně píseň "Speechless", je to pravděpodobně ta nejúžasnější věc, kterou kdy natočil.
Otázka: Michael má teď problémy se svou kariérou. Myslíte, že dokáže vydat album, které se opět dotkne vesmíru?Harper's Bazaar a Agyness Deyn vzdali hold Popovému Králi

27. srpna 2009 v 20:20 | EllE• |  NOVINKY//NEWS
September Harper's Bazaar pays it's tribute to the King of Pop with Michael Jackson styled spread photographed by Terry Richardson with model Agyness Deyn.